Trabzonspor Yönetimi Tff'nin Kararını Beğenmedi

Trabzonspor Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Sivasspor Maçıyla İlgili Olarak Aldığı Karar Üzerine Bir Açıklama Yaptı.

Trabzonspor Yönetimi Tff'nin Kararını Beğenmedi

Trabzonspor Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Sivasspor maçıyla ilgili olarak aldığı karar üzerine bir açıklama yaptı.

Karşılaşmanın seyircisiz olarak tarafsız bir sahada oynanması kararını değerlendiren yönetim kurulu, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Takımımızın 12 Ağustos 2007 Pazar günü Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynadığı Sivasspor karşılaşmasının hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilmesi üzerine Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun aldığı kararı ibretle öğrenmiş bulunmaktayız. Yönetim kurulumuz için söz konusu karar kabul edilebilir ve tatmin edici bir karar değildir. Oyunun uzatma dakikaları oynanırken tüm güvenlik tedbirlerinin alınmasına ve bu yönde kendisine garanti verilmesine rağmen ısrarla maçı tatil eden, üstelik aynı müsabakayla

ilgili hakkında soruşturma açılmasına karar verilen, federasyon yönetim kurulu üyeleri tarafından hatalı bulunan bir hakemin tavrı üzerine alınan bu karar oyuncularımızın emekleri, alın terleri ve iyi niyetli yaklaşımlarının karşılığı olamaz. Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak sahada yaşananların karşılığı 5 maç seyircisiz oynama gibi ağır bir cezaya çarptırılmamız üzerine bir de 3 puanımızın verilmemesini, ayrıca Sivasspor maçının tarafsız bir sahada tekrar edilmesini kulübümüze vurulmuş bir darbe olarak

görmekteyiz. Ayrıca kulübümüze yapılan bunca haksızlığın yanı sıra bir de Başkanımız Sayın Nuri Albayrak, Basın Sözcümüz Sayın Zeyyat Kafkas ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Abdullah Başer'in hangi gerekçelerle Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş olduklarını da doğrusu merak ediyoruz. Tüm bu gerçekler ışığında Futbol Federasyonu'nun aldığı bu kararı kınıyor, sorumluları da vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz."

(GÖK-ÖS-İK-CC-S)

Kaynak: İHA