Trabzonspor, Vllaznia Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor

Trabzonspor UEFA İntertoto Kupası 2. Turu'nda Arnavutluk'un Fk Vllaznia Takımıyla Yapacağı Maçın Hazırlıklarını Bugün Yaptığı Çift Antrenmanla Sürdürdü.

Trabzonspor, Vllaznia Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor

Trabzonspor UEFA İntertoto Kupası 2. Turu'nda Arnavutluk'un FK Vllaznia takımıyla yapacağı maçın hazırlıklarını bugün yaptığı çift antrenmanla sürdürdü.

8 Temmuz Pazar günü saat 19.00'da Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Arnavutluk temsilcisini ağırlayacak olan Trabzonspor, bu maçın hazırlıklarını günde yaptığı çift antrenmanla sürdürüyor. Bu akşam yapılan çalışmayı Kulüp Başkanı Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri de takip etti.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde yapılan çalışmada sakat olan kaleci Tolga Zengin ve Musa Büyük'ün yanı sıra hafif sakatlıkları bulunan Celaleddin ile Ceyhun'da yer almadı. Erdinç, Stepanov, Risp ise takımdan ayrı olarak düz koşuya yaparken, Gineli oyuncu İbrahim Yattara ise yardımcı antrenör Fatih Kavlak nezaretinde çalıştı.

Öte yandan antrenmanı Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri de izledi. Sabah antrenmanında yaşanan İbrahim Yattara krizi ile ilgili olarak geniş bir bilgi alan Albayrak, teknik direktör Ziya Doğan'ın verecek olduğu raporu beklediği belirtildi. Nuri Albayrak'ın, geç gelen İbrahim Yattara'ya kızgın olduğu ancak Ziya Doğan'dan gelecek rapor doğrultusunda hareket edeceği belirtildi.

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Muhammet Mısır, Teknik Direktör Ziya Doğan'ın raporunu alarak sağlık ekibinde yeni bir yapılanma içine girdiklerini açıkladı. Dr.Ahmet Kalaycıoğlu'nun bu doğrultuda kulüpte göreve başladığını belirten Mısır, "Trabzonspor boyutunda bir kulübün sağlık organizasyonunun son derece detaylı ve programlı olması gerekir. Altyapıda yer alan sporcularımız da düzenli doktor kontrolünde tutulmalı. Bu doğrultuda kulübümüz bünyesindeki Dr.Hakan Ayaz'ı bu birimimizde görevlendirdik.

Böylelikle genç sporcularımız artık sakatlık tedavilerinin yanı sıra, koruyucu hekimlik ve beslenme gibi konularda da destek alacaklar" dedi.

Kulüp doktorlarından Murad Merdanlı'nın ülkesine dönmek isteğini söylediğini de aktaran Mısır, "Kendisine bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Sağlık ekibimize önümüzdeki süreçte yeni katılımlar da olacaktır" diye konuştu.

(GÖK-ÖS-MFS-S)