Trabzonspor'un UEFA Umudu Bitti

Turkcell Süper Ligi'ni 4. Sırada Bitiren ve Türkiye Kupası'na Yarı Finalde Veda Ederek UEFA Kupası Hedefini Gerçekleştiremeyen Trabzonspor'da, Kayseri Erciyesspor'un UEFA Kupası'ndan Çekilme İhtimalinin Ortadan Kalkması ile UEFA Umutları Sona Erdi.

Trabzonspor'un UEFA Umudu Bitti

Turkcell Süper Ligi'ni 4. sırada bitiren ve Türkiye Kupası'na yarı finalde veda ederek UEFA kupası hedefini gerçekleştiremeyen Trabzonspor'da, Kayseri Erciyesspor'un UEFA Kupası'ndan çekilme ihtimalinin ortadan kalkması ile UEFA umutları sona erdi.

Bu sezon istediği hedeflere ulaşamayan ve ligin ikinci yarısında en azından UEFA Kupası'na katılmak isteyen Trabzonspor'da bu hedefin gerçekleşmemesine rağmen Süper Lig'den düşen Kayseri Erciyespor'un UEFA Kupası'ndan çekilebileceği beklentisi gerçekleşmedi. Erciyesspor, küme düşmesine rağmen, Fortis Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile finalde karşılaşmış ve Beşiktaş'ın ligi 2. sırada bitirip Şampiyonlar Ligi'ne gitmesiyle UEFA'ya katılmaya hak kazanmıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trabzonspor Kulübü

Başkanı Nuri Albayrak, "Kayseri Erciyespor yönetimine UEFA Kupası ile ilgili bir teklifimiz olmuştu. Kayseri Erciyesspor küme düştü, başarılı teknik direktörleri Bülent Korkmaz ve kaliteli futbolcularının takımdan ayrılması ile çok güç kaybettiler. Bu teklifimizi ülke futbolunun başarısı adına yapmıştık. Ancak onlar buna sıcak bakmadı" dedi.

Kayseri Erciyesspor'da önümüzdeki günlerde yapılacak olağan genel kurulda kulüp başkanı Ziya Eren'in aday olmayacağı, genel kurulun ardından konunun yine gündeme gelebileceği, göreve gelecek olan yeni yönetimin UEFA'ya katılıp katılmama konusunda kesin kararını vereceği öğrenildi.

KAYSERİ ERCİYESPOR'DA YAPRAK DÖKÜMÜ

Kayseri Erciyespor'da, Süper Lig'e veda edilmesi ve teknik direktör Bülent Korkmaz'ın takımdan ayrılması ile adeta yaprak dökümü yaşanıyor. Kayseri Erciyespor'da gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üzerine çeken genç teknik adam Bülent Kormaz Bursaspor'la anlaşırken, eski öğrencilerinden Mustafa Sarp'ı da yanına almayı ihmal etmedi. Erciyespor'un genç file bekçisi Orkun'un da Bursaspor'a transferinin an meselesi olduğu bildirildi. Erciyespor'un başarılı orta saha oyuncuları Emre Toraman ve Mehmet

Eren'in Kayserispor'la, Gineli defans oyuncusu Jabi'nin ise Trabzonspor'la anlaştığı, bu şartlarda Kayseri Erciyespor'un UEFA Kupası'nda mücadele etmesinin Türk futbolu adına sıkıntıya neden olabileceği ifade edildi. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) da devreye girebileceği kaydedildi.

(MFS-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA