Trabzonspor'un Brezilyalı Yıldızı Marcelınho İlk İdmanına Çıktı

Trabzonspor'a Yeni Transfer Edilen Marcelinho, İlk Antrenmanına Çıktı. Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtlayan Başkan Albayrak İse, Basın Mesuplarına "Mhk Veya Federasyon; Kim Hata Yaparsa Cezasını Çeker" Dedi.

Trabzonspor'un Brezilyalı Yıldızı Marcelınho İlk İdmanına Çıktı

Trabzonspor`a yeni transfer edilen Marcelinho, ilk antrenmanına çıktı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Albayrak ise, basın mesuplarına ¨MHK veya Federasyon; kim hata yaparsa cezasını çeker¨ dedi.

Trabzonspor`un dün akşam yaptığı antrenmanı izleyen Başkan Nuri Albayrak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Albayrak, yeni sezonun Türk futboluna hayırlı olmasını dilediğini belirterek, ¨Hakemlerimizin, futbolcularımızın, taraftarlarımızın, kazasız belasız bir sezon geçirmesini diliyorum. Federasyonumuza ve hakemlerimize güvenimiz sonsuz. Hakemlerden tek isteğimiz her iki tarafa da adaletli olmaları. Temennimiz MHK`nın hata yapmaması. Hata yapan cazasını çeker¨ dedi.

Albayrak, ayrıca ¨Transfer mevsimi devam ettiği sürece Türkiye` de ve dünyada transfer bitmez. Maalesef zaman zaman yapılan haberler bizlere ve takıma zarar veriyor. Takımımız yeterli. Ancak şu da var, daha kaliteli ve hemen adapte olabilecek hazır sporcu olduğu müddetçe, transfere devam edeceğiz. Geçen sezon biz takımı devraldıktan sonra 15 - 16 kişiyi takımımıza transfer ettik.Trabzonspor kaptanımız dışında iskelet kadroyla oynamadık. 3 - 4 yıldır takıma katkısı olmayan oyuncuları gönderip yerine kaliteli isimler aldık. Geçen sezon aldığımız oyuncuların bize çok katkısı oldu. İnşallah bu sezondakiler de aynı başarıyı gösterir. Bu sezon dikkat ettiğimiz bir konu var. Kadrodaki 26 - 27 oyuncunun yeri birbirine çok yakın. Kimsenin yeri garanti değil. Kim iyiyse o oynar. Yarışmacı bir takım oluşturduk. Hocamız da bu konuda çok adaletli ve titiz.Yeni kadromuzu, önümüzdeki UEFA, Türkiye Kupası ve süper ligde oynayacağımız maçlara göre ayarladık ¨ dedi.

Apoel maçını da değerlendiren Albayrak, ¨Apoel maçı dostluk kardeşlik içinde geçecek. Spor insanları birleştiren yakınlaştıran bir unsurdur. Geçen sezon aksilik oldu ancak olağanüstü birşey yaşanmadı. Bu sezon inşallah rakibimizi alt edeceğiz¨ dedi.

Trabzonspor` un Hertha Berlin` den transfer ettiği Marcelinho, bu akşam bordo - mavi rengini tasıyan takımıyla ilk antrenmanına çıktı. Basın mensupları Marcelinho`ya büyük ilgi gösterirken, yönetimdekiler de Marcelinho`lu antrenmanı izledi. Brezilyalı yıldız, yarı sahada yapılan çift kale maçta 2 gol atarak ilk antrenmanında olumlu bir görüntü yaratırken, arkadaşlarıyla da şakalaştı.Ayrıca sakatlığı süren Erdinç düz koşu yaparken, diğer oyuncular pas çalışması ile başladıkları antrenmanı yarı sahada çift kale maç ve şut çalışması ile noktaladı.

Kaynak: DHA