Trabzonspor'un 40 Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, En Büyük Hedeflerinin 41. Yılda Trabzonspor'u Şampiyon Görmek Olduğunu Söyledi.

Trabzonspor'un 40 Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, en büyük hedeflerinin 41. yılda Trabzonspor'u şampiyon görmek olduğunu söyledi.

Trabzonspor'un 40. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Kamp Eğitim Merkezi'nde düzenlenen kokteyle Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzonspor eski başkanlarından Özkan Sümer, Salih Erdem'in yanı sına eski yöneticiler ve camianın ileri gelenlerinin ve davetliler katıldı. Gecede elinde Trabzonspor bayrağı ile ünlü şovmen Çiğdem Tunç sahne aldı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, 40. yılın camiaya hayırlı olması dileğinde bulundu. Albayrak, en büyük hedeflerinin 41. yılda Trabzonspor'u şampiyon görmek olduğunu belirterek, "Kulübe hizmet vermiş başkanlara, yöneticilere, futbolcusundan taraftarına kadar herkese teşekkür ediyorum. Ölenlere rahmet, geriye kalanlara sağlık, sıhhat, afiyet diliyorum. 40 yılda 6 şampiyonluk, 7 Türkiye Kupası, 7 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 5 Başbakanlık Kupası, 7 de Türkiye ikinciliği elde eden başka bir kulüp yok.

Hedefimiz 41. yılda inşallah Trabzonspor'u şampiyon görmektir. Yönetime geldik, bugüne kadar verdiğimiz sözlerin arkasında durduk. Göreve geldiğimizde söz verdiğimiz yıldız oyuncuyu aldık. Ama buraya uyum sağlayamadı ve istediğimiz performansı alamayınca satmak zorunda kaldık. Şahsı olarak verdiğim sözü yerine getirdim. İkinci sözün İstanbul Kartal'daki tesislerinde yapılacak olan benzin istasyonu projesiydi. 10 yıldır yapılamayan projeyi de şu an ihaleye çıkardık, inşallah önümüzdeki günlerde onun parası

da kasamıza girecektir. En büyük hedeflerimizden biri de Trabzon şehrine yeni bir stat ve yeni bir tesis kazandırmaktır. Bu doğrultuda bize destek veren Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a teşekkür ediyorum. En büyük hedefim, 2010 yılında bu spor şehrine yeni stadyumu, yeni tesisleri ve yeni imkanları kazandırmaktır. İnşallah 2011 yılında Trabzon'un yeni stadyumunda Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nı yapacağız. Trabzonspor Kulübü'nün bütçesi sınırlı, biz bu sınırları aşmak için bu projeyi

gerçekleştirirsek Trabzonspor'un maddi ve manevi yönden bütün sıkıntılarını gideririz. Trabzonspor'un Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olduğunu tekrar Türkiye'ye ve dünyaya göstereceğiz" dedi.

(GŞ-MFS-OK-S)