Trabzonspor, Son Dakikalarda Gelen Golle Yıkıldı

Galatasaray, Deplasmanda Trabzonspor'u Son Dakikalarda Attığı Golle 1-0 Mağlup Ederek, Liderliğini Sürdürdü.

Trabzonspor, Son Dakikalarda Gelen Golle Yıkıldı

Galatasaray, deplasmanda Trabzonspor'u son dakikalarda attığı golle 1-0 mağlup ederek, liderliğini sürdürdü.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, maçın hakkının beraberlik olduğunu, ancak bir anlık dalgınlık sonucu yedikleri golle sahadan mağlup ayrıldıklarını söyledi. Kötü oynamadıklarını kaydeden Asbaşkan Sayitoğlu, bundan sonra daha iyi oynayarak istedikleri skorları elde etmenin mücadelesini vereceklerini dile getirdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise, Galatasaray karşısında her iki yarıda da daha etkili oynamalarına rağmen maçı kaybettiklerini belirterek, "Daha kontrollü oynadık. İyi mücadele ettik. Maçın hakkı bu değildi, son dakikada gelen golle yenildik. Sonuç ortada, mağlup olduk. Biz de kazanabilirdik, ama olmadı. Sonucu rakibimiz elde etti, onları kutluyorum" dedi.

Bundan sonraki süreçte Trabzonspor'un mevcut yapısını ve zamanı iyi kullanarak mücadele edeceklerini kaydeden Yanal, Trabzonspor'un hedefleri ve gerçekleriyle örtüşen bir planlama yaparak bu doğrultuda bir kadro oluşturmanın çabasını vereceklerini söyledi. Taraftarları da çok iyi bulduğunu vurgulayan Yanal, taraftarın da bu yapılanmayı gördükçe sonuçlardan çok bu yapılanmanın arkasında durarak, destek vereceğine inandığını, çünkü aklın yolunun bir olduğunu ifade etti.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp da, sonuçtan çok memnun olduğunu ve İstanbul'a namağlup dönecekleri için sevinçli olduğunu söyledi. "Galip gelmeseydik çok üzülürdüm, çünkü maçı domine eden takım bizdik" diyen Alman teknik adam, "Mücadeleye baktığımda takımın fiziksel ve kondisyon açıdan iyi olduğunu gördüm. Yardımcı hocalarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Servet Çetin de, maçın genelinde iyi mücadele ettiklerini belirterek, zor da olsa 3 puanı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Galatasaray takım kaptanı Hasan Şaş da, zor bir deplasmandan üç puanla dönmenin önemli olduğunu kaydederek, "Çok kaliteli bir takımla oynadık. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bu galibiyetle ilk yarıyı lider kapatma yolunda büyük bir avantaj sağladık" dedi.

Maçın tek golünü kaydeden genç golcü Serkan Çalık ise, "Trabzon zor bir deplasman. 3 puan aldığımız için mutluyum. Hocam bugün bana şans verdi, ben de elimden geleni yaptım. Oynadıkça daha iyi olmaya çalışıyorum. Ailem Trabzonlu. Babam her zaman 61 numaralı formayı giymemi istiyor. Ben profesyonel bir oyuncuyum. Galatasaray için elimden geleni yapacağım. Ailem Trabzonspor'u tutuyor, ama ben Galatasaray'a geldikten sonra Galatasaray'ı da tutuyorlar" diye konuştu.

(GÖK-MU-İY-İY-D)

Kaynak: İHA