Trabzonspor-sivasspor Maçının Tekrarına Yapılan İtirazlara İlişkin Karar Haftaya Ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Tahkim Kurulu, Trabzonspor ile Sivasspor Arasında 12 Ağustos'ta Yapılan ve Çıkan Olaylar Nedeniyle Tamamlanamayan ve Trabzonspor'un 5 Maç Seyircisiz Oynama Cezası Almasına Neden Olan Karşılaşmanın Tekrarlanması Kararına Yapılan İtirazlarla İlgili Kararı Gelecek Haftaya Erteledi.

Trabzonspor-sivasspor Maçının Tekrarına Yapılan İtirazlara İlişkin Karar Haftaya Ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Trabzonspor ile Sivasspor arasında 12 Ağustos'ta yapılan ve çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamayan ve Trabzonspor'un 5 maç seyircisiz oynama cezası almasına neden olan karşılaşmanın tekrarlanması kararına yapılan itirazlarla ilgili kararı gelecek haftaya erteledi.

TFF'nin Levent'teki binasında gerçekleştirilen ve yaklaşık 5.5 saat süren toplantıya karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlek mazereti nedeniyle katılamazken, Tahkim Kurulu bu nedenle kararını haftaya erteledi.

Karşılaşmanın 4. hakemi Koray Gencerler, gözlemci İbrahim Aksoy, temsilciler Metin Demir ve Tufan Öktüren'in dinlediği toplantı sonrasında açıklama yapan Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, kararlarını karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlek'i dinledikten sonra vereceklerini belirterek, "Bu gün maçın 4. hakemi, gözlemci ve temsilcilerini dinledik. Maçın hakemi Bülent Demirlek ise UEFA'daki programı nedeniyle gelemedi. Kendisi mazeret dilekçesi verdi. Demirlek'i gelecek hafta dinleyeceğiz. Bugün

dinlediğimiz arkadaşlara sorularımızı sorduk. Aramızda bazı konuları tartıştık. Bu konuyu Bülent Demirlek'i dinledikten sonra netleştireceğiz. Asıl tartışmamızı gelecek hafta yapacağız" diye konuştu.

Temsilcilere her türlü soruları sorduklarını kaydeden Arslan, basın mensuplarının kararın fazla uzayıp uzamadığını sorması üzerine ise şunları söyledi:

"Uzamadı. Hukuki prosedür içinde götürüyoruz. Hatta biz çabuklaştırmaya çalışıyoruz, ancak hakem gelemediği için konu 1 hafta sarktı. Aynı zamanda, geçtiğimiz günlerde toplantı yaptık ve Trabzonspor'un başvurusunu da tebligat çıkararak bugüne yetiştirmeye çalıştık. Gelecek hafta Bülent Demirlek'i dinleyeceğiz. Bugün dinlediğimiz arkadaşların ifadelerini değerlendireceğiz.''

Tahkim Kurulu'nun, 20 Eylül Perşembe günü saat 15.00'te toplanarak konuyla ilgili kararını açıklaması bekleniyor.

(İK-ÖK-S)