Trabzonspor - Orduspor Maçı Sonrası

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Orduspor Maçının Ardından Düzenlediği Basın Toplantısında, Fatih Tekke'nin Transferi Nedeniyle Üzgün Olduğunu Söyledi.

Trabzonspor - Orduspor Maçı Sonrası

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Orduspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, Fatih Tekke`nin transferi nedeniyle üzgün olduğunu söyledi.

Lazaroni, ¨Çünkü ben Fatih` in devam edeceğini düşünüyordum. Tabii ki zorluk çekeceğiz onun gidişinin ardından. Ama yarın bunu unutup daha çok çalışmamız gerekiyor. Tabii ki Fatih` in yerini doldurmak için birilerine bakacağız. Ama bu şimdiye kadar istediğim transferlerden herhangi birinden vazgeçtiğim anlamına gelmiyor. Kimse bir gol kralının, büyük kaptanın yerini dolduramaz. Ben de bir Trabzonspor taraftarı olarak çok üzgünüm. Ama onun yerine oynayacak oyuncuya da güven vermemiz gerekiyor. Dün Fatih benim yanıma geldi ve Başkan` ın kendisini istanbul` a çağırdığını söyledi. Dün gece oradaydı. Ama sonuç ne oldu tam olarak bilmiyorum. Fatih bana iyi bir fırsat olursa gideceğini söylemişti. Gidiş kararı almasında birçok etken olduğunu söyledi. Ben bundan sonra artık önümüze bakmamız gerektiğini düşünüyorum¨ dedi.

Lazaroni, UEFA Kupası ön eleme turunda çıkan Kıbrıs Rum Kesimi`nin Apoel takımını da değerlendirerek, ¨Rövanşı olan bir maç. 180 dakika olarak düşünüyoruz. İki maçta da elimizden geleni yapmalıyız. Geçen seneki kazanın başımıza gelmemesi için sahada daha üretken olmalıyız. UEFA` da her zaman karşındakinden daha iyi olmak zorundasın. Saha dışı olayların bizi etkileyeceğini düşünmüyorum. Çünkü FIFA, bu tür olaylarda çok net tavır koyuyor. Ben o yüzden sadece sahada yapacaklarımıza bakıyorum¨ dedi.

Lazaroni, Orduspor maçının değerlendirirken de, ¨Takım ruhu adına şimdiye kadar çok önemli adımlar attık. Oyuncularımın arasındaki iliteşim ve pas yüzdesi yükseliyor. Ama her zaman daha ileriye gitmemiz gerek. Bugün bizim için güzel bir gün oldu¨ diye konuştu.

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu da, transferde henüz net birşey olmadığını belirterek, ¨Ancak görüşmelerimiz pozitif şekilde devam ediyor. Ersen ve Musa konusunda kulüpler arasında prensip anlaşması yapıldı. Ancak bu bilgi basına sızınca problem oldu. Henüz oyuncularla anlaşma sağlanamadı. İki kulüp de karşılıklı olarak oyuncularla görüşüyor. Biz de görüşeceğiz. Olmayabilir de¨ dedi.

UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu kurasını değerlendiren Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, rakiple ilgili sadece futbolu düşündüklerini açıkladı. Trabzonspor` un tek amacının turu geçmek olduğunu kaydeden Sayitoğlu, ¨Amacımız sadece UEFA Kupası` nda yolumuza devam etmektir. Hedefimizi iki maçta elde edeceğimiz sonuçlarla gerçekleştirmek doğrultusunda hazırlıklarımızı yapacağız. Bu yıl turu geçen taraf biz olmalıyız. Futbolda her türlü takımla eşleşmek mümkün. Hatta önceki rakiplerinizle tekrar karşılaşabilirsiniz bile. Bu seferki rakibimiz de Kıbrıs Rum Kesimi`nden bir takım oldu. Biz futbolumuzu fair - play çerçevesinde oynayarak turu geçen taraf olmak istiyoruz. APOEL maçını Anorthosis maçının bir intikamı gibi görmüyoruz. Bizim için önemli olan Trabzonspor` un lig ve Avrupa maratonunda nasıl bir performans sergileyeceğidir. Rakibimizin hangi ülkeye ait olduğu fazlaca önemli değil¨ dedi.