Trabzonspor Kulübü Başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu, listesindeki bazı isimleri 'baskı ve telkinlerde' bulunduğunu ileri sürdü

Trabzonspor Kulübü başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un 1996 yılında bazı ayak oyunları ile şampiyonluğu kaybettiğini savundu.

Trabzonspor Kulübü Başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu, listesindeki bazı isimleri 'baskı ve telkinlerde' bulunduğunu ileri sürdü

Trabzonspor Kulübü başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un 1996 yılında bazı ayak oyunları ile şampiyonluğu kaybettiğini savundu.

Hacısmanoğlu, Zorlu Grand Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Sadri Şener'in Bakan Faruk Özak'ın adayı olduğu iddiasında bulundu. Hacıosmanğlu, 16 Aralık'taki kongrenin ertelenmesinin en önemli mimarlarından birisinin de yine Özak olduğunu ileri sürdü.

Hacısmanoğlu, "O dönemde entrikaları ile Türk futboluna damgasını vurmuş Ali Şen'in 1995-1996 sezonunda bizim elimizden ayak oyunları ile şampiyonluğu aldığı zaman, şu anda Trabznspor'u ayağa kaldıracaklarını söyleyerek aday olan insanlar da aynı yönetim içerisindeydiler. Malumdur ki Sadri Şener'e desteğini ve başkan olması gerektiğini söyleyen ilk isim de Ali Şen olmuştur. Buradan ber ders çıkartılması lazım. O dönemde şampiyonluğu Trabzon'un elinden nasıl aldılarsa, ileri de de böyle bir imkanı oluşturmak için desteklerini açıkladılar. Yoksa Trabzonspor'un şampiyon veya iyi olması için değil" diye konuştu.

Sadri Şener'in Bakan Faruk Özak'ın adayı olduğu iddiasında bulunan Hacıosmanğlu, 16 Aralık'taki kongrenin ertelenmesinin en önemli mimarlarından birisinin de yine Özak olduğunu ileri sürdü. Özak'ın kendi listesindeki bazı isimlere baskı uyguladığını savunan Hacıosmanğlu, şöyle devam etti:

"Biz 16 Aralık öncesi Divan Kurulu'na verdiğimiz listede Asbaşkan olarak Dr. Ali Kemal Başara'ın görünmesi üzerine kendisi arayıp, 'Biz 40 yıldır abi kardeşiz. Biz seni daha iyi yerlerde görmek isterizi. Sen bize söven insanın listesinde nasıl yer alırsın' gibi ifadeler kullanmıştır. Benim şu ana kadar Sayın Bakan'a hakaret ettiğimi ispat eden bir ifadeyi kimse söyleyemez. Ve o akşam toplanan Yönetim Kurulu da kongreyi ertelemiştir. Ben inanıyorum ki eğer Ali Kemal Başaran ikna edilmiş olsaydı kongre iptal edilmeyecekti. Bizim başkanlığı kazanacağımızı görenler o zaman kongreyi ertemişlerdir. Bunun en önemli aktörü de Sayın Bakandır."

Hafta sonu yapılacak konre sürecinde de listesine müdahale edilmeye çalışıldığını savunan Hacıosmanoğlu, "Gelinen süreçte Sayın Bakan'ın hala daha bizim yönetim kurulu listemize alacağımız isimlere kendisi ve yandaşları ile nasıl müdahale ettiğini ve baskı kurduğunu şahsen yaşıyorum. Sayın Başaran'ın bizim asbaşkanımız olmaması için baskı yapıldığını biliyorum. Bu yüzden dolayı da Sayın Başaran'ın hala kararsız olduğunu biliyorum, ama ben kendisinin bu baskılarla yolundan döneceğine ihtimal vermiyorum. Sayın Bakan kendi oluşumlarına destek verebilir, kendisi aday da çıkartabilir, ama başkalarının listelerine müdahale etmesini Trabzonspor'a hizmet mi yoksa 23 seneden beri süren samimiyetsiz ortamının devam etmesi adına mı yaptığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

Hacıosmanoğlu, asbaşkan adayları Ali Kemal Başaran'ın adaylıktan çekilme gibi bir tavrının olması halinde bile yönetim kurulu listeden çıkartmayacağını sözlerine ekledi.

Trabzonspor'un 9-10 Şubat tarihleri arasında yapılacak ertelenen olan kongresine günler kala başkan adayları çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar İbrahim Hacıosmanoğlu ve Sadri Şener'in adaylığına açıkladığı kongre için, daha önce aday olan Hacı Yıldız ise adaylıktan çekildi. Antalya'da düzenlenen suç örgütü operasyonu kapsamında İstanbul'da gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hacı Yıldız'ın, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı'na bir dilekçe göndererek adaylıktan çekildiği bildirdiği belirtildi.

Öte yandan, daha önce aday olmayacağını açıklayan Başkan Nuri Albayrak'ı ikna etmeye çalışan yönetim kurulunun ise bu girişimden henüz bir sonuç alamadığı belirtiliyor.

Kaynak: CHA