Trabzonspor, Intertoto'da Büyük Avantaj Yakaladı

Trabzonspor UEFA Intertoto Kupası 2. Tur İlk Maçında Arnavutluk'un Vllaznia Takımını 6-0 Mağlup Ederek Rövanş Öncesinde Büyük Avantaj Sağladı.

Trabzonspor, Intertoto'da Büyük Avantaj Yakaladı

Trabzonspor UEFA Intertoto Kupası 2. tur ilk maçında Arnavutluk'un Vllaznia takımını 6-0 mağlup ederek rövanş öncesinde büyük avantaj sağladı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, maçtan sonra yaptığı açıklamada Arnavutluk ekibi karşısında elde edilen 6-0'lık galibiyetten dolayı oyuncularını kutladı. İşi ikinci maça bırakmadan Trabzon'da bitirdiklerini belirten Albayrak, transferle ilgili soruları cevapsız bırakarak, "Transferlerle ilgili konuşmuyorum. Günü geldiğinde herkes yapılan transferleri görür" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise maçtan önce rakibi izlettirmenin avantajını gördüklerini söyledi. İlk maçta turu Arnavutlar'a bırakmak istemiyorduk" diyen Doğan, "Rakibimizi izlettirdik. Çok iyi savunma yapıyorlardı. Böylece maç öncesinde planlarımızı yaptık. İlk 15 dakikada gol bulmanın hesaplarını yaptık 12. dakikada gol bulunca da rahatladık. Planlarımız tuttu, rakip açıldı, üzerimize gelince de fark oldu. 6-0 çok net bir galibiyet. Bütün futbolcularımı kutluyorum" şeklinde konuştu.

Maçı büyütmeden diğer maçlara bakacaklarını vurgulayan Doğan, "Bu maçı büyütmemek lazım. Net bir galibiyet aldık. Herkesi kutluyorum. Artık diğer maçlara bakmak lazım. Tabii ki skor bize büyük avantaj getirdi" dedi.

Trabzonspor'un çok büyük bir camia olduğunu da ifade eden Doğan, "Trabzonspor camiasında birlik ve beraberlik olduğunda, kenetlendiğinde o gizli enerji açığa çıkacak ve özlenen şampiyonluk gelecektir" diye konuştu.

Konuk Vllaznia takımının Teknik Direktörü Mirel Joca ise soyunma odasına gelmedi.

Trabzonsporlu futbolcular Serkan Balcı, Çağdaş ve Ersen Martin ise iyi bir futbolun ardından önemli ve güzel bir galibiyet elde ettiklerini belirterek ikinci maçta 6-0'lık skorun verdiği rahatlıkla sahaya çıkacaklarını söyledi. Futbolcular, maç boyunca takımlarını yalnız bırakmayan taraftara da teşekkür etti.

(BK-MU-MFS-S)