Trabzonspor Haberine Ek: Doğan: Puan Kaybına Tahammülümüz Kalmadı

Maç Sonları Soru Almadığı Basın Toplantıları Haricinde Toplantı Düzenlemeyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Kulübün Resmi İnternet Sitesine Bir Açıklama Yaptı.

Trabzonspor Haberine Ek: Doğan: Puan Kaybına Tahammülümüz Kalmadı

Maç sonları soru almadığı basın toplantıları haricinde toplantı düzenlemeyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, kulübün resmi internet sitesine bir açıklama yaptı.

Doğan, takım olarak bir arada çalışamadıklarını vurgulayarak, ``Bu hafta da en azından 8 oyuncumuzdan yoksunduk. Geçmişte de Çarşamba-Pazar maçları oynamıştık. Ancak, oyuncularımızın sağlam dönmeleri nedeniyle mutluyuz. Bu da sıkıntılı dönemimizde sevindirici bir gelişme`` dedi. Doğan, geçen haftaki Antalyaspor maçını da değerlendirerek, ``Takımımızın ilk 45 dakikalık bölümdeki performansı, pozisyon zenginliği, oyuna asılması ve temposu beni çok mutlu etmişti. İkinci yarıda ağır bir saha vardı ve rakip de çok kapandı. Tam istediklerimizi yapamasak da baskılı bir oyun oynadık. Tek eksiğimiz goldü. Sayılmayan goller ve penaltı pozisyonları vardı. Eğer öne geçsek belki rakip açılacak ve biz de galibiyete ulaşacaktık. Bu da bize büyük moral olacaktı. Normalde kazandığımız maçlardan sonra bile futbolcularımı eleştiririm ama bu maçla ilgili fazla bir şey söyleyemedim. Oyuncularıma `Bu karşılaşmanın fazla eleştirisi olmaz` dedim, çünkü çok istekli ve gayretlilerdi`` dedi.

SİNİRLİ DEĞİLİM
Kamuoyunda çok sinirli olduğu yönünde yorumlar yapıldığına da değinen Doğan, ``Bunu yüz ifademe bakarak söylüyorlar. Eskişehirspor karşısında 1-0 yenik durumda rakibe 3-4 gollük pozisyon veriyorsak, böyle bir ortamda herhalde kahkaha atmam beklenemez. Hatta geçmiş yıllara oranla çok daha sakin olduğumu söyleyebilirim. Kamuoyu bunu böyle bilmeli. Şimdi ekibimizle birlikte sorunları konuşuyor, tartışıyor ve en doğru işleri yapmaya çalışıyoruz. Oyuncularımla aramda son derece sağlıklı bir iletişim var. Çok kötü oynadığımız maçtan sonra futbolcularımla özel bir görüşme yaparım. Onlar ertesi gün antrenmana hiçbir şey olmamış gibi çıkarlar. İnsanlar genellikle maçtan sonraki ilk idmana gelmedikleri için durumu net kavrayamıyorlar ve `Takım moralsizdir`, `Hoca sinirlidir` diye fikir yürütüyorlar. Oysa benim oyuncularımla aramda sağlıklı bir iletişim var`` diye konuştu.

Ligde herkesin herkesi yeneceği bir düzene gelindiğini ifade eden Doğan, ``Bu durum Türk futbolu açısından sevindirici ama büyük takımlar için dezavantaj. Herhalde şampiyonluğa oynayan takımların bu kadar puan kaybettiği bir sezon daha olmamıştır. Sivasspor`un iyi bir kadrosu var, geçen haftadan da moralliler. Kendi seyircileri önünde avantajlarını kullanmak isteyeceklerdir. Biz de Antalyaspor`la bulamadığımız morali bu maçla kazanmak istiyoruz. Sonuçlara endeksli olmadığımızı söylüyoruz ancak puan kaybına da tahammülümüz kalmadı. İnşallah Sivasspor`u orada yeneceğiz`` dedi. Doğan, medyada Szymkowiak`ın gözden çıkarıldığı yönünde yer alan haberlerle ilgili de şunları söyledi: `Szymek`i buraya Trabzonspor`daki bir önceki dönemimde tavsiye etmiş ancak alamamıştım. O iyi bir oyuncu fakat bir kriz dönemi yaşıyor. Bu dönem benden önce de varmış, şimdi de devam ediyor. Kulübümüz kendisini kazanmak için gereken her şeyi yaptı. Ancak Szymek`in de gayret göstermesi gerekli. Ona `Hangi şartlarda olursa olsun, sana kim teklif yaparsa yapsın, biz seni göndermeyeceğiz, buraya konsantre olman lazım` dedik. Bunun karşılığı olarak kendisi de çok daha iyi çalışmaya başladı. Szymek ikinci yarıda farklı bir oyuncu olarak adından söz ettirecek. Aslında biz bir mantalite değişikliği sağlamak için yönetim kuruluyla birlikte karar aldık. Takımımıza, şehre alışamayan bir oyuncu olabilir ve gitmek isteyebilir. Bu türlü oyuncu sahaya çıkacak, en iyi şekilde verimini verecek ve sezon sonunda `Ben alışamadım, bana kolaylık gösterin` diyecek. Bunu sadece Szymek için söylemiyorum. Türkiye`de böyle bir imaj yerleşmiş. Yabancı oyuncu geliyor, parasını alıyor, sonra da `Alışamadım` deyip gitmek istiyor. Böyle yapmaya hakkı yok, gelirken iyice düşüneceksin. Buna müsaade edilmemeli. Lig oynanırken oyuncu sorunlarını bahane ederek gitmek istemesin. Buna izin vermeyiz`` dedi.

Kaynak: DHA