Trabzonspor Gerede Kampındaki İlk Antrenmanını Yaptı

Trabzonspor, Kamp Çalışmaları İçin Bolu'nun Gerede İlçesindeki Dorukkaya Green Park Hotel'e Geldi. Bordo -Mavili Kafilede 24 Futbolcu Yer Alırken, İzinli Olan Kaleci Tolga Zengin ve Fatih Altundağ ile Eşinin Doğum Yaptığı Sırada Çocuğunu Kaybeden Kaleci Tony Sylva Yer Almadı.

Trabzonspor Gerede Kampındaki İlk Antrenmanını Yaptı

Trabzonspor, kamp çalışmaları için Bolu'nun Gerede ilçesindeki Dorukkaya Green Park Hotel'e geldi. Bordo-Mavili kafilede 24 futbolcu yer alırken, izinli olan kaleci Tolga Zengin ve Fatih Altundağ ile eşinin doğum yaptığı sırada çocuğunu kaybeden kaleci Tony Sylva yer almadı. Teknik Direktör Ersun Yanal tarafından Selçuk Yıldırım, Mustafa Yumlu, Zafer Aydoğdu, Necdet Kaba ve Zafer Cansız kampa getirilmedi.

Trabzonspor akşam saatlerinde Gerede kampındaki ilk antrenmanına çıktı. Futbolcular antrenman öncesinde basın mensuplarına poz verirken, taraftarlara da imza dağıttı. Antrenmanın ilk bölümünde fizik kondisyon ağırlıklı çalışma yapan borda mavili oyuncular, topla birlikte yapılan taktik çalışmayla antrenmanı tamamladı.

Trabzonspor kafile başkanı İhsan Alioğlu, antrenmanda yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un her hattıyla yenilendiğini ve öyle sahneye çıkacağını kaydetti. Rahat bir yolculuktan sonra planlanan ikinci çalışma ayağı için Gerede'ye geldiklerini kaydeden Alioğlu, şöyle devam etti: "Kampta samimi bir ortam var. Futbolcuları her şeyden önce bir duygu bütünlüğüne taşıyabileceğiz. Ana felsefemizi bunun üzerine kurduk. Teknik heyette taktiksel programlarla futbolcuları birbirlerine adapte edecek. Yirmiye yakın oyuncunun bir arada harmanlanıp sağlıklı bir neticeye ulaşması için ciddi bir çalışma programı gerekiyor. Burası bunun için çok güzel bir ortam. Burada olmaktan sevinçliyiz. Her gün iki bazen üç antrenmanla kampı tamamladıktan sonra Trabzon'a döneceğiz. Akabinde Almanya'ya giderek temel çalışmaların bizi hangi olgunluğa kavuşturduğunu göreceğiz."

Alioğlu, Zafer Yelen transferiyle ilgili olarakta, "Trabzonspor pratik olarak transferi tamamladı ancak bu oyuncuyu parantez içinde tuttuk. Bizim bu konudaki ciddiyetimiz ve teklifimiz duruyor. Kulübü bu teklife yaklaşırsa bu transfer gerçekleşir." ifadelerini kullandı.

Alioğlu, takımların hedeflerine ulaşma manasında transfer yollarını her zaman açık tuttuklarını kaydetti. Alioğlu, prensip olarak transferleri kapattıklarını belirterek, şunları söyledi: "Çünkü 20'ye yakın yeni oyuncunun bir araya gelerek sağlıklı organizasyon ve duygu bütünlüğü oluşturması için sıkı bir çalışma programına ihtiyaç var. Şu aşamada biz buna konsantre olduk. Katılacak her oyuncu ilave uygulama ve ilave adaptasyon gerektiriyor. Onun için şuanda çok fazla yeni transfer taraftarı değiliz."

Trabzonspor'un Toni Sylva ile ilgili yaşadığı sıkıntının sorulması üzerine Alioğlu, Toni Sylva ile Trabzonspor'un kontrat yaptığını hatırlatarak, "Bu bizim Toni Sylva'ya olan mesafemizi gösteriyor. Bir oyuncuyu alırken onu saf haliyle almıyorsunuz. Arka dünyası var bazı olumsuzluklar ortaya çıkabiliyor. Biz bunların kısa sürede aşılıp Toni Sylva'nın da kadroya dahil olacağını düşünüyoruz." açıklamasında bulundu.

Bordo mavili ekip, Bolu'nun Gerede ilçesinde yapacağı 11 günlük kampın ardından Trabzon'a dönecek. Cumartesi ve pazar gününü izinli olarak geçirecek Karadeniz temsilcisi, 21 Temmuz Pazartesi günü Trabzon'da Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde çalışmalarını sürdürecek. 27 Temmuz Pazar günü Almanya'ya hareket edecek kafile, 13 Ağustos Çarşamba günü Türkiye'ye dönecek.

Kaynak: CHA