Trabzonspor Gençlerbirliği Maçının Ardından

Trabzonspor ile Gençlerbirliği Arasındaki Ligin Alt Sıralarını Yakından İlgilendiren Maçtan Taraflar 1'en Puanla Ayrıldı. Ev Sahibi Takımın Prestij Mücadelesi, Konuk Takımın İse Ligde Kalma Mücadele Verdiği Karşılaşmada, İki Takımın Mücadelesi de Gol Getirmeyince, Maç Başladığı Gibi 0 -0 Sona Erdi.

Trabzonspor Gençlerbirliği Maçının Ardından

Trabzonspor ile Gençlerbirliği arasındaki ligin alt sıralarını yakından ilgilendiren maçtan taraflar 1'en puanla ayrıldı. Ev sahibi takımın prestij mücadelesi, konuk takımın ise ligde kalma mücadele verdiği karşılaşmada, iki takımın mücadelesi de gol getirmeyince, maç başladığı gibi 0-0 sona erdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, bu yılki kayıpların gelecek yıl olmaması adına iyi bir kadro oluşturmaları gerektiğini söyledi.

İki takımın dengeli bir maç oynadığını belirten Yanal, "Kontrollü oynayan ve kapanan takımlar karşısında skorda kısırlıklar yaşıyoruz. Üretken olamadığını zaman da böyle sonuçlar alabiliyorsunuz. Ortada bir maç oldu. Her iki tarafa da maçı kazanabilirdi, ama beraberlikle sonuçlandı." dedi.

Bu yılki kayıpların gelecek yıl olmaması için iyi bir kadro oluşturmaları gerektiğine vurgu yapan Yanal, "Trabzonspor'un hedeflerine uygun oyuncu alınmalı. Bu hedefler için doğru çalışıp hata yapmamamız gerekiyor. Bu doğrultuda da arayışlarımız sürüyor. Trabzonspor'un hedeflerine ve şartlarına uyan oyuncular almak istiyoruz." diye konuştu.

Ligde bir hedeflerinin olmamasına rağmen, kalan maçların takımdaki oyuncularla ilgili kararlarında önemli olduğunu kaydeden tecrübeli teknik adam, kalan maçlarda bu doğrultuda bazı oyunculara şans tanıyacaklarını anlattı.

Yanal, transfer için de yurt dışındaki arayışlarının sürdüğünü, kendisinin de hafta sonu tekrar bazı futbolcuları izlemek için Tunus'a gideceğini sözlerine ekledi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal da, Trabzonspor karşısında birçok gol pozisyonuna girdiklerini, ancak bunları değerlendiremediklerini belirtti.

Kazanabilecekleri bir maçı berabere tamamladıklarına işaret eden Bakkal, "Yakaladığımız fırsatları iye değerlendirebilseydik sahadan farklı bir galibiyetle ayrılabilirdik. Bugünkü maçta mücadele ve savunma anlayışı olarak gayet iyiydik. Ligdeki durumu itibariyle Trabzon'dan 1 puan almak da sevindirici." dedi.

Mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden Bakkal, sahalarındaki maçları kazanarak ligde kalma yolunda rahatlamak istediklerini söyledi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ise, Trabzonspor maçının mutlaka kazanmaları gereken bir maç olduğunu ifade etti. Daha çok gol pozisyona giren takımın kendileri olduğunu dile getiren Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ama gol olmayınca olmuyor. Önümüzde 3 maç daha var. İnanıyorum ki, bundan sonraki müsabakalarda Gençlerbirliği layık olduğu yere gelecektir."