Trabzonspor-gaziantepspor Maçının Ardından

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Adaylık Konusundaki Kararında Herhangi Bir Değişiklik Olmadığını Söyledi.

Trabzonspor-gaziantepspor Maçının Ardından

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, adaylık konusundaki kararında herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

Gaziantepspor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, 15-16 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan Trabzonspor kongresiyle ilgili adaylık konusunda vermiş olduğu kararda herhangi bir değişikliğin olmadığını belirtti. Albayrak, "Her iki takımı da sahada vermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. İki takım da iyi futbol oynadı. Ben adaylık konusunda daha önce kararımı vermiştim, kararımda herhangi bir değişiklik yok. Yeni gelecek olan

yönetimin Trabzonspor ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Başkan Albayrak, 15-16 Aralık tarihleri arasında yapılacak kongreye geleceğini ifade ederek, "Benim kongrede konum itibariyle birini desteklemek gibi bir durumum yok. Kongre zamanı geldiği zaman benim de bir oyum var. Gider, o oyu inandığımız insanlara kullanırız. Trabzonspor'un bütün faaliyetlerini takip edeceğim" dedi.

Futbol Fedarasyonu'nun adaletten saptığını savunan Başkan Albayrak, "Haluk Ulusoy federasyonu çok güçsüz kalmıştır. Yarın kongre olsa Haluk Ulusoy aday olamaz" diye konuştu.

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Gökdeniz Karadeniz ise, maç sonrası camiaya birlik çağrısında bulunarak, "Trabzonspor'da artık birlik ve beraberlik zamanı gelmiştir. Geçmişte nasıl 6 kez şampiyon olunmuşsa, bu takıma sahip çıkılması durumunda tekrar şampiyonluklar yaşayabiliriz. Artık bundan sonraki maçlara bakacağız" ifadelerini kullandı.

Kaleci Ahmet Şahin de, hakemin penaltı ve kırmızı kart kararının çok ağır olduğunu söyleyerek, "Kırmızı kart olayından önce Zurita bana faul yaptı. Kendisi de bunu kabul etti. Ama hakem beni dışarı attı. Çok ağır bir karardı" dedi.

Trabzonspor'un defans oyuncusu Çağdaş Atan ise, çok zorlu bir maç sonrası haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Bu galibiyete takım olarak çok ihtiyacımız vardı. Maçı zora soktuk, ama sonunda galip gelmesini bildik. Bundan sonra önümüzdeki maçları da alarak ilk yarıyı kapatmak istiyoruz" diye konuştu.

Bordo-mavili futbolcu Serkan Balcı da, hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Haklı bir galibiyet oldu. İzleyenlere de zevkli bir karşılaşma izlettirdiğimizi düşünüyorum" dedi.

Öte yandan, girdiği ikili mücadele sonrası karşılaşmanın 80. dakikasında yerini Tayfun'a bırakan Tolga Zengin ise hastaneye kaldırıldı. Özel Imperial Hastesi'nde tedavi altına alınan Tolga Seyhan'ın ciddi bir durumu olmadığı ve alnına 5 dikiş atıldığı belirtildi. Savunma oyuncusunun, yapılacak olan son kontrollerden sonra bu gece taburcu edileceği belirtildi.

(GÖK-İY-OK-S)

Kaynak: İHA