Trabzonspor Davaya Müdahil Olarak Katılacak

Trabzonspor Davaya Müdahil Olarak Katılacak

Trabzonspor Kulübü, Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde Türkiye Futbol Federasyonu Hakkında Verilen İhtiyati Tedbir Kararıyla İlgili Davaya, Davacıların Yanında Müdahil Olarak Katılacağını Açıkladı.

Trabzonspor Davaya Müdahil Olarak Katılacak

Trabzonspor Kulübü, Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde Türkiye Futbol Federasyonu hakkında verilen ihtiyati tedbir kararıyla ilgili davaya, davacıların yanında müdahil olarak katılacağını açıkladı.

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin Türkiye Futbol Federasyonu hakkında ihtiyati tedbir kararı almasının ardından 10 Ocak 2008 tarihinde konuyla ilgili duruşma yapılacağı hatırlatıldı hatırlatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur'un başvurusu üzerine alınan ihtiyati tedbir kararına itiraz eden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bu girişimi üzerine görülecek olan duruşmada kulübümüz davacılar tarafında davaya müdahil olacak. Bu konuda yönetim kurulumuz tarafından avukatlara yetki verilecek.''

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, 3813 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkındaki Kanun'da 5719 sayılı kanun ile yapılan değişiklikler, mevcut ana statünün yeni düzenlemelere uyumlu olması amacıyla genel kurulun, yasanın yürürlüğe girdiği 04.12.2007 tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde toplanması hükmüne uyulmadığı gerekçesiyle mahkemeye başvurmuş, mahkemenin ihtiyati tedbir kararı almasının ardından da federasyon tarafından aynı mahkemeye itirazda bulunulmuştu.

Konuyla ilgili duruşma 10 Ocak 2008 tarihinde Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde yapılacak.