Trabzonspor'da İstifalar

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Akçay, Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney ve Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca ile Birlikte İstifa Ettiklerini Açıkladı.

Trabzonspor'da İstifalar

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Serhat Akçay, Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney ve yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı.

Bu akşam Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Kulüp Başkanı Nuri Albayrak başkanlığında yapılan ve yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrası çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Serhat Akçay, hiç kimsenin adamı olmadıklarının belirterek, "Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney ve Faruk Kanca ile birlikte istifa ettik. Biz ne Haşim Sayitoğlu'nun ne de İbrahim Hacıosmanoğlu'nun adamıyız. Biz Trabzonspor başkanlık koltuğunda oturan Nuri Albayrak'ın adamıyız. Kendisi Trabzonspor için büyük bir kazanç, biz

her zaman onun yanında olduk hiç bir zaman zikzak çizmedik. Çalışma şartları bize uygun olmadığı için istifa ettik" dedi.

Başarısız bir sezon geçirdiklerini belirten Akçay, "Yapabileceklerimizi yapabilseydik, bir takım reformları hayata geçirebilseydik, kulübü daha yukarılara taşıyabilirdik. Trabzonspor'da yönetim içinde çekişme vardı. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ve İbrahim Hacıosmanoğlu'nun arasında İbrahim bey ayrıldı gitti. Asbaşkanın da görevinden ayrılarak Trabzonspor'un rahatlamasını istedik ve mevcut yönetim kurulu ile yeni oluşacak görevlendirmelerle yolumuza devam edelim istedik ama bunlar olmadı" şeklinde konuştu.

Serhat Akçay, istifalarını sözlü olarak Başkan Nuri Albayrak'a ilettiklerini belirterek, "Başkanımız istifa etmemizi istemedi. 'Yolumuza devam edelim' dedi ancak bu şartlar altında biz çalışamayacağımızı söyledik kendisine. Fenerbahçe maçı sonrası istifalarımızı yazılı olarak vereceğiz" dedi.

(GÖK-MFS-OK-S)