Eski Galatasaraylı Hagi, Trabzonspor'un Teklifini Kabul Etmedi

Trabzonspor, Ersun Yanal'ın takımdan ayrılmasından sonra Hagi'ye teklif götürdü ancak Rumen teknik adam kabul etmedi. Bordo-mavililer, bunun ardından Rıza Çalımbay'la anlaştı.

Trabzonspor'da Ersun Yanal'ın görevine son verilmesinin ardından takımın başına Rıza Çalımbay getirilirken, haftalar sonrası çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Ersun Yanal ile yolları ayırdıktan sonra Bordo mavili yönetin, Rıza Çalımbay ile görüşmeden Rumen teknik adam Hagi'ye gitti.

İKNA EDEMEDİLER

Futbol Arena'nın haberine göre; Süper Lig 8. haftasında sahasında Akhisarspor'a 6-1 mağlup olduktan sonra teknik direktör Ersun Yanal ile yollarını ayıran Trabzonspor yönetimi, Rıza Çalımbay'ı göreve getirmeden önce Hagi ile görüştü. Romanya'da Viitorul takımını çalışturan Rumen teknik adamla ciddi bir görüşme gerçekleştiren Bordo Mavili yönetim, buna rağmen Hagi'yi ikna edemedi. Rumen teknik adam yapılan görüşmenin ardından Trabzonspor'un teklifini kabul etmedi. Bordo Mavililer ise bu gelişmenin ardından Rıza Çalımbay ile anlaşma sağladı.

Kaynak: Skorer