Trabzonspor, Ceyhun ile Güldü

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nde Kendi Evinde Ağırladığı Gaziantepspor'u 2-0 Mağlup Ederek Önemli Bir Galibiyete İmza Attı.

Trabzonspor, Ceyhun ile Güldü

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nde kendi evinde ağırladığı Gaziantepspor'u 2-0 mağlup ederek önemli bir galibiyete imza attı.

Karşılaşma sonrasında konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, galibiyet almaları gereken bir maçtan galip ayrıldıkları için mutlu olduğunu belirterek, "2. yarının ilk 10 dakikasında kötüydük. Ancak 2. golü bulunca takıma özgüven geldi. Bundan sonra daha iyi oynamaya başladık. Bu galibiyet herşey düzeldi anlamına gelmesin. Biz teknik adamlar olarak galibiyete fazla sevinemiyoruz. Camia, taraftar 'Herşeyin biranda düzelmesini istiyor' ama bu mümkün değil. Galip geldik diye herşey bitmedi. Eksiklerimiz var. Eksiklerimizi giderirsek çok daha farklı bir Trabzonspor olacak. Futbolcularımı kutluyorum. Anlamlı bir galibiyet aldık" dedi.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise, yenilgiyi Ceyhun'un klas oyununa bağlayarak, "İlk yarı yüksek tempoda oynayarak aradıkları golü buldular. 2. yarı oyunu dengeledik ancak Ceyhun'un muhteşem golü vardı. Trabzonspor'u ve Ceyhun'u kutluyorum" şeklinde konuştu.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu ise, böyle bir galibiyete ve böyle bir çıkışa ihtiyaçları olduğunu kaydederek, "Bütün futbolcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sahada iyi mücadele ettiler. Gaziantepspor'u da tebrik ediyorum. Ceyhun, takıma büyük katkı sağladı. Zaten onu da bu katkıyı sağlaması için transfer etmiştik" diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak da, alınan galibiyetin memnuniyet verici olduğunu belirterek, "İnşallah bundan sonraki haftalarda çıkışa geçeceğiz. Futbolcularımı tebrik ediyorum, devamını bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Gaziantepsporlu futbolculardan Özgür ise, "Dengeli bir maç oldu. Özellikle Ceyhun'un muhteşem golü sonrasında oyundan koptuk. Bundan sonrasına bakacağız" derken, Faruk Bayar da, "Trabzonspor kişisel becerilerle bu maçı kazandı. 2. yarı gol atabilseydik belkide puan veya puanlar alırdık" dedi.

Trabzonspor'u galibiyete taşıyan isim olan ve attığı 2 golle yıldızlaşan Ceyhun Eriş ise, "Çok güzel bir duygu. Bu galibiyeti ilerleyen haftalarda da sürdürürüz. Çok iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Herşey daha güzel olacak" açıklamasını yaptı.

Bordo-mavili futbolcular Celalettin, Tolga ve Erdinç de, "Kazanmayı çok istiyorduk. İyi de mücadele ettik. 3 puanı aldığımız için mutluyuz" ifadelerini kullandı.

(BK-ÖS-EYB-OK-S)

Kaynak: İHA