Trabzonspor Camiası İstanbul'da Biraraya Geldi

Trabzonspor Camiası İstanbul Mövenpick Otel'de Bir Araya Geldi.

Trabzonspor Camiası İstanbul'da Biraraya Geldi

Trabzonspor camiası İstanbul Mövenpick Otel'de bir araya geldi.

İstanbul Mövenpick Otel'de düzenlenen gecede Trabzonlu ve Trabzonsporlu işadamlarına kulüpte yaşanan son gelişmeler ile ilgili bilgiler verildi. Gecede özellikle transfer konusu ön plana çıktı. Geceye Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak başta olmaz üzere eski yöneticiler ile çok sayıda işadamı katıldı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, transfer çalışmalarının sonuna geldiklerini belirterek, Trabzonspor'u seven işadamlarına bilgiler vermek amacıyla bu geceyi düzenlediklerini söyledi. Şener, kombine satışlarında bu sene rekora gitmeyi düşündüklerini ifade ederek, "Bu sene kombine kart satışlarında rekor kırmayı hedefliyoruz. Rekorun bir parçası olan arkadaşlarımıza da kombine bilet alımını desteklemelerini istiyoruz" dedi. Transferi tamamen kapatmadıklarını söyleyen Şener, "Ağustos'un sonuna kadar kampa gireceğiz. Burada eksiğimiz çıkar mı çıkmaz mı bilemeyiz. Takımla ilgili eksiğimiz çıkarsa da ona göre yeni transferlere bakmak mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Çek Cumhuriyeti'ni 3-2 mağlup ederek çeyrek finale çıkan milli takımı tebrik eden Sadri Şener, şunları söyledi:

"Fatih hocadan futbolcularına kadar emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Umarım Hırvatistan'ı geçip final oynarlar. Hırvatistan maçında şansımız yarı yarıya. Hırvatlar da çok iyi takım. İnşallah yeneceğiz." Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak da milli takıma başarılar dileyerek, "Milli takıma, Fatih hocaya ve federasyon başkanımıza teşekkür ederiz. Yalnız Türkiye değil, Azerbaycan'daki insanlar da mutlu. Katar, Balkanlar ve Orta Asya'daki Türkler de mutlu. Milli takımımız inanılmaz bir misyon üstlendi. Romanya'daki bakan dahi bizi tebrik ediyor. Bu müthiş bir moral verdi Türkiye'ye. Hırvatistan maçından da aynı sonucu almayı diliyorum. Maça sayın başbakanla birlikte gideceğim. Hırvatisatan maçı zor bir maç. Ama Türk milli takımı bu azmini bu kararlılığını ortaya koyarsa inşallah başarılı olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Trabzonspor ile ilgili sorulara üzerine Özak, Trabzonspor'un geçen sezon iyi bir kadroya sahip olmadığını söyleyerek, "Bu sezon hem sayısal hem de kalite anlamında takıma takviyeler yapıldı. Tabii bunun sahaya nasıl yansıyacağını göreceğiz. Uyum için sabır lazım. Yönetim kurulumuz büyük bir sorumluluğun altına girdi. Önemli paralar harcandı. Yönetime nasıl katkıda bulunabiliriz diye tartışıyoruz. Kombinede satışlar çok iyi durumda 7 bin 500 sayısı geçildi. Ben 12 bin rakamını bulacağını düşünüyorum.

Herkes sorumluluk bilinci içerisinde Trabzonspor için ne yapabilirim diye düşünüyor. Güçlü bir mali yapıyla Trabzonspor'u yarışan bir takım haline getirmemiz gerekiyor. Bu yıl Trabzonspor şampiyonluğa oynamasa da ilk 4 içinde yer alacaktır" şeklinde konuştu.

(MFS-OK-S)

Kaynak: İHA