Trabzonspor Camiası, İstanbul'da Bir Araya Geldi

Trabzonspor Camiası, Trabzonlu İşadamları Derneği Tarafından İstanbul'da Düzenlenen Yemekte Bir Araya Geldi.

Trabzonspor Camiası, İstanbul'da Bir Araya Geldi

Trabzonspor camiası, Trabzonlu İşadamları Derneği tarafından İstanbul'da düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Mövenpick Otel'de gerçekleştirilen yemeğe Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın yanı sıra Trabzonspor camiasının önemli isimleri katıldı. Yemek öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Özak, Trabzonspor'un tüm Türkiye'de taraftar potansiyeli olan çok başarılı bir kulüp olduğunu belirterek, "Trabzon'da futbol yüz yıldır oynanıyor. Trabzonspor da bu birikimin sonucu kurulalı 41-42 yıl olmasına rağmen başarıdan başarıya koştu. Trabzonspor, Türkiye'de yapılmadık işleri yapabilen büyük bir camia. Burada Trabzonspor'un önemli isimleri var. Güç birliği yapmalıyız, tüm güçlerimizi birleştirmeliyiz. Trabzonspor'un rakipleri İstanbul takımlarıdır ve bu takımların çok büyük bütçeleri var. Trabzonspor, tüm güçlerini birleştirdiği zaman başarılı olabilir diye düşünüyorum" diye konuştu.

Gökdeniz'in Rubin Kazan'a transferini değerlendiren Bakan Özak, Trabzonspor iyi takımsa iyi futbolcularını satmaması gerektiğini belirterek, "Sanırım Trabzonspor'un önemli bir borcu var. Gökdeniz'in satılması teknik açıdan çok önemli bir kayıp, mali açıdan ise önemli bir kazanç. Gökdeniz, altyapıdan yetiştirdiğimiz bir oyuncumuz. Gökdeniz, Trabzonspor'a çok şey verdi. Giderken de kulübüne çok büyük bir ekonomik değer katarak gitti. Gökdeniz'in sezon sonunda sözleşmesi sona eriyordu, takımdan ayrılacaktı.

Bu bakımdan yönetim kurulunun Gökdeniz'i satması masum kabul edilebilir. Yönetim kurulu, Gökdeniz'i iyi bir paraya sattı. Gökdeniz'in yerinin doldurulup doldurulmayacağı tartışılmadan önce bu transferden gelen parayı iyi değerlendirip, takımda doğrudan oynayacak 3-4 yeni futbolcu alarak takımın aksayan yönlerini gidermek lazım. Aksi takdirde seneye yarışamayız, çünkü Trabzonspor'un kadrosu kaliteli değil ve çok eksiği var. Gökdeniz'e Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir ağabeyi olarak teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum" dedi. Bakan Özak, Trabzonspor'un altyapıdan çıkardığı kaliteli oyuncu sayısını artırması, Hami'lerin, Gökdeniz'lerin yetişmesi için ortamı hazırlamak gerektiğini sözlerine ekledi.

Trabzonspor'un Pazar günü İstanbul'da Beşiktaş ile oynayacağı maçta favorinin Siyah-beyazlı takım olduğunu söyleyen Bakan Özak, "Hafta sonunda oynanacak maçta Beşiktaş favoridir. Kabul etmek lazım. Ben Trabzonsporlu'yum, gönlüm Trabzonspor'un yenmesini ister, ama maçın favorisi Beşiktaş" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise, Gökdeniz'in gitmesinden dolayı zayıflamayacaklarını söyleyerek, "Gökdeniz'in gitmesiyle zayıflamayacağız. Bir futbolcunun gitmesinden küçük takımlar etkilenir, ama büyük takımlar etkilenmez" diye konuştu. Beşiktaş ile hafta sonu oynayacakları maçla ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Şener, "Tahminde bulunmak bana göre doğru değil. 3 ihtimalli bir maç. İnşallah galip geliriz. Biz Beşiktaş maçına puanlar almaya geliyoruz. İnşallah sahadan galibiyetle ayrılacağız" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığına seçilmesiyle ilgili olarak ise Başkan Şener, "Kulüpler Birliği'nin başkan seçimini çok fazla abartmaya gerek yok. Aziz bey tecrübeli bir arkadaşımız. Kendisi aday oldu ve başkanlığa seçildi. İnşallah bütün kulüplere faydası olur diye düşünüyorum" diye konuştu.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA