Haberler » Spor » Trabzonspor Başkanı Albayrak: "Zirveyi Bırakmayacağız" - Spor

Trabzonspor Başkanı Albayrak: "Zirveyi Bırakmayacağız"

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Yeni Sezon Öncesi Çeşitli Mesajlar Verdi. Bordo-mavili Kulübün Lige Çıktıktan Sonra 10 Yıl Süreyle Türk Futboluna Damgasını Vurduğunu Kaydeden Albayrak, "Bana Göre Trabzonspor Büyüklerin En Büyüğüdür. Çünkü Çok Kısa Zamanda Büyük Başarılar Elde Ettik. Bu Yıl Da ...

Trabzonspor Başkanı Albayrak:

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, yeni sezon öncesi çeşitli mesajlar verdi. Bordo-Mavili kulübün lige çıktıktan sonra 10 yıl süreyle Türk futboluna damgasını vurduğunu kaydeden Albayrak, ¨Bana göre Trabzonspor büyüklerin en büyüğüdür. Çünkü çok kısa zamanda büyük başarılar elde ettik. Bu yıl da zirve yarışında yine olacağız ve zirveyi kolay kolay bırakmayacağız¨ dedi.


¨SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ¨


Transferle ilgili olarak da görüşlerini açıklayan Albayrak, ¨Biz sözümüzün arkasındayız. Çalışmalarımız sürüyor. İki arkadaşımız Brezilya`da. Transferin her şeyden önce ekonomik şartları var. Bu şartlar olmazsa olmazlarımız. Biz sezon bittikten 10 gün sonra transfere başladık. Ama o günden bu yana rakamlar 1`e 5 oranında aşağı geldi. Bu bir arz talep meselesi. Trabzonspor`un parasını sokağa atmaya niyetimiz yok¨ diye konuştu.


¨DOĞRULARI YAPACAĞIZ¨


Tomas Jun konusuna da değinen Nuri Albayrak, ¨Bu oyuncunun kulübe maliyeti 10 trilyondur. Ama o dönemdeki arkadaşları da suçlamıyoruz. Çünkü o günkü şartlarla bugünkü şartlar aynı. O dönemde de görevdeki arkadaşlara büyük bir kamuoyu ve medya baskısı yapılmıştı. Onlar da son dakikada Tomas`ı aldılar. Biz bu hataları yapmamak için direniyoruz. Doğruları yapmak için buradayız. Trabzonspor bu kadar yükü kaldıramaz¨ ifadesini kullandı.


¨GEMİYİ EN SON KAPTAN TERK EDER¨


Sezon başından bu yana gedecek mi kalacak mı spekülasyonları yapılan Fatih Tekke ile ilgili ise Trabzonspor Başkanı şöyle konuştu: ¨O her şeyden önce takımın kaptanıdır. Trabzonspor`un son 3 yıldır başarılarına imza atmış, gol kralı olmuş, geçen sezon da arkadaşlarıyla takımın UEFA Kupası`na katılmasında büyük rol oynamıştır. Gemiyi en son kaptan terk eder. Biz Fatih`le yolumuza devam edeceğimize inanıyoruz. Yönetim ve kaptanla görüşüp iki tarafın menfaatleri doğrultusunda sadece Avrupa için beraber karar verebiliriz. Ancak ülke içinde rakibimiz olan takımlara en önemli silahımız olan Fatih Tekke`yi kesinlikle vermeyi düşünmüyoruz.¨

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler