Trabzonspor Başkan adaylarından Yıldız: "Onursal Başkan Yılmaz'ın desteğini aldım"

Trabzonspor Kulübü Başkan adaylarından Hacı Yıldız, bordo-mavili kulübün Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın kendisini desteklediğini söyledi.

Trabzonspor Başkan adaylarından Yıldız:

Trabzonspor Kulübü Başkan adaylarından Hacı Yıldız, bordo-mavili kulübün Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın kendisini desteklediğini söyledi.

Ankara ve İstanbul'da yaptığı kongre çalışmalarından sonra uçakla Trabzon'a dönen Yıldız, havaalanında bir grup taraftar ve sevenleri tarafından karşılandı. Yıldız'a çiçek veren taraftarlar, yaptıkları tezahüratlarla desteklerini gösterdi.

Havaalanında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yıldız, Ankara ve İstanbul'da bazı ziyaretlerde bulunduğunu söyledi. Bordo-Mavili kulübün Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ı da ziyaret ettiğini ve desteğini aldığını ifade eden Yıldız, "Onursal başkanımız bize desteklerini vereceklerini söylediler. Genç bir ekiple yola çıktığımız için 'devam edin' dedi ve arkamızda olduğumuz yönünde mesajlar verdi. Camiamızdaki tüm büyüklerimiz arkamızda olduklarını söyledi" dedi.

Listesini pazartesi gününden sonra açıklayacağını anlatan Yıldız, başarı için genç jenerasyonun önünün açılması gerektiğini söyledi. Trabzonspor'un geçmişteki en başarılı dönemlerinden genç başkanların bulunduğunu kaydeden Yıldız, "Trabzonspor hep aynı isimlerle yoluna devam etmektedir. Her yerde o isimler, o yüzler karşımıza çıkıyor. Efsane başkan Şamil Ekinci çok büyükler başarı yakalamış ama 41 yaşında başkanlığı bırakmıştır. Diğerleri de öyle yapmıştır. Mehmet Ali Yılmaz ve Ahmet Cevdet Ataman da aynı şekilde yapmıştır. Yani yeri geldiğinde bırakmasını bilelim. Eğer eskilerle olacaksa o zaman efsane takım gelsin koyalım oynasınlar başarılı olalım. Önümüzü kesmesinler, bıraksınlar genç arkadaşlarla beraber biz yolumuza devam etmek istiyoruz. Masaya da yumruğumuzu vuracağız" diye konuştu.

Trabzonspor'da, Başkan Nuri Albayrak'ın girmeyeceği genel kurul öncesi şu ana kadar üç isim adaylığını açıklamış bulunuyor. Bunlar; eski Başkan Sadri Şener, eski yönetici İbrahim Hacıosmanoğlu ve Hacı Yıldız.

Kaynak: CHA