Trabzonspor Apoel Maçı İçin Kıbrıs Rum Kesimi'ne Gitti

Trabzonspor Uefa Kupası 2. Tur Ön Elemede Karşılaşacağı Apoel Maçı İçin Kıbrıs Rum Kesimi'ne Gitti. Olympic Havayolları'na Ait Özel Uçak İle İlk Olarak Rodos Adası'na Gidecek Olan Kafile, Bir Süre Burada Bekledikten Sonra Kıbrıs Rum Kesimi'ne Hareket Edecek. Trabzonspor Kulüp Başkanı Nuri Albayra...

Trabzonspor Apoel Maçı İçin Kıbrıs Rum Kesimi'ne Gitti

Trabzonspor UEFA Kupası 2. Tur Ön Elemede karşılaşacağı Apoel maçı için Kıbrıs Rum Kesimi`ne gitti.
Olympic Havayolları`na ait özel uçak ile ilk olarak Rodos Adası`na gidecek olan kafile, bir süre burada bekledikten sonra Kıbrıs Rum Kesimi`ne hareket edecek. Trabzonspor Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, Trabzon Havaalanı` nda yaptığı açıklamada, geçen yıl Kıbrıs Rum Kesimi`nin, Anorthosis Famagusta takımına elendiklerini belirterek, ¨İnşallah avantajlı bir skorla dönüp, burada turu atlayacağız. Futbolcularımız inançlı. Takımımıza inanıyor ve güveniyoruz. İyi bir sonuçla döneceğimize yönetim olarak biz de inanıyoruz¨ dedi.
FUTBOLCULAR İNANÇLI
Bordo-mavili futbolcular Umut Bulut ve Fatih Akyel ise, geçen sezon Trabzonspor` un Kıbrıs Rum Kesimi` nde elendiğini dile getirerek, ¨Bu sene aynı kazaya uğramak istemiyoruz. İyi bir futbol oynayarak Trabzon`a istediğimiz sonuçla döneceğiz¨ diye konuştu.
KAFİLE 63 KİŞİ
Bordo-mavili takımın yer aldığı uçakta gazeteciler ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere toplam 63 kişi bulunuyor. Kıbrıs Rum Kesimi` ne kafileyle birlikte herhangi bir taraftar gelemezken, bordo-mavili takımı KKTC`den gelecek taraftarların desteklemesi bekleniyor. Havaalanında bavullarından biri kaybolan Yattara` nın moralinin bozuk olduğu gözlendi.
Öte yandan havalimanında Teknik Direktör Lazaroni`ye ¨nasılsın¨ diye soran Başkan Albayrak, tecrübeli hocadan ¨biraz¨ yanıtı aldı.

Kaynak: DHA