Trabzonspor-ankaragücü Maçından 'Gol' Sesi Çıkmadı

Trabzonspor, Kendi Sahasında Cezası Nedeniyle Seyircisiz Oynadığı Maçta Ankaragücü ile Golsüz Berabere Kaldı.

Trabzonspor-ankaragücü Maçından 'Gol' Sesi Çıkmadı

Trabzonspor, kendi sahasında cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı maçta Ankaragücü ile golsüz berabere kaldı.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, sahaya kazanmak için çıktıklarını belirterek, "Kendi sahamızda seyircisiz oynadığımız maçı kazanmak istiyorduk, ama olmadı. Bu maçı alıp ligdeki yarışımızı devam ettirmek istiyorduk, ama iyi oynayamadık. Eksikleri hocamız tespit edecektir ve önümüzdeki hafta oynayacağımız maç için hazırlıklarımızı sürdürüp galip gelmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi. Sürekli açıklama yapmalarına rağmen Ersen Martin hakkında çeşitli haberlerin çıktığını belirten

Asbaşkan Sayitoğlu, "Ersen Martin olayında Trabzonspor'un yapmış olduğu bir protokol var. Bu protokole bağlı olarak söylemlerimiz var. Elimizdeki protokol açık ve nettir. FIFA'nın yazmış olduğu bir yazıdan bahsediyorlar. Bu olayla ilgili çeşitli yorumlar yapılıyor. Henüz Trabzonspor Kulübü'ne ulaşmış bir yazı yok. Ancak ulaştığı zaman bir değerlendirme yapabiliriz. Ancak FIFA'nın bu durumda kanunlar gereği lisansı alıp İspanya Kulübü'ne verme veya gecici lisans verme gibi bir durumu söz konusu olamaz.

Değerlendirmeleri göreceğiz, eğer öyle bir yazı varsa Trabzonspor kulübü olarak karşı cevabımızı vereceğiz" diye konuştu.

Olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının kararının uzaması nedeniyle kamuoyunda farklı yorumların yapılarak olayın sürekli gündemde tutulmasını da değerlendiren Asbaşkan Sayitoğlu, "Trabzonspor olarak savunulacak neyimiz varsa hepsini savunduk. Çünkü aksi halde Türkiye'deki futbol müsabakalarında da provake edilmek çok kolay olacak. Camia olarak bu noktada verilecek karara sevgimizi veya tepkimizi ortaya koyacağız" dedi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ise, dostça bir müsabaka oynadıklarını ifade ederek, "Ankaragücü olarak biz Trabzonspor'dan daha çok pozisyona girdik. Ama beceriksizlik vardı. İki takım da çok güzel dostça mücadele ettiler. Trabzonspor seyircisiyle kucaklaştığı zaman çok daha iyi olacaktır. Ben seyircisiz oynanan maçları sevmiyorum" diye konuştu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan da, Ankaragücü maçını rakiplerinin puan kaybettiği haftada havayı yakalama maçı olarak gördüklerini kaydederek, "Buradan alacağımız 3 puanın bize moral ve motivasyon anlamında önemli katkı sağlayacağını düşünüyorduk. Bugün beklediğimiz oyunu oynayamadık. Gol yollarında etkisizdik. İkinci yarı forveti çok daha fazla destekleyebilmek için 3-5-2 sistemine döndük. Kenarları öne doğru ittik, ama 1-2 pozisyon bulduk. İyi bir rakiple oynadık. Savunmamızı zor duruma

düşürdüler. Bu oyunun hakkı beraberlikti. Avantaj yakalamak istiyorduk, ama olmadı. Önümüzdeki maçlara hazırlanmak zorundayız. 1 puanı bugünkü şartlarda normal olarak düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ersen Martin'in sakat olduğunu belirten Doğan, "Şu anda Ersen Martin'in tedavisi sürüyor. Çalışmalarını sürdürüyor ve biz de iyileşmesini bekliyoruz. Biz de Ersen Martin hakkında çıkan haberleri gazetelerde takip ediyoruz. Yöneticilerimiz bize Ersen Martin'in bizde kalacağını söylüyor. Ersen Martin de burada kalacakmış gibi çalışıyor. Ersen Martin'in önümüzdeki haftalarda takıma katılıp, katkı sağlayacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hans Peter Briegel ise, "Maçtan önce 1 puan alsaydık mutlu olurduk, ama maçın sonucuna baktığınız zaman 3 puanı hak edebilirdik. Trabzonspor'dan çok biz gol pozisyonlarına girdik. İkinci yarıda kalecimiz Serkan'a fazla iş düşmedi. Defansta sağlam bastık, iyi oynadık. Arada bir heyecan yaptık. Takım olarak iyi mücadele ettik, oyuncularımdan memnunum. Trabzonspor kötü oynamadı, biz iyi oynadık" dedi.

Trabzonspor'un kalecisi Tolga Zengin de, mutlaka kazanmaları gereken bir maçta sahadan beraberlikle ayrıldıklarını belirterek, "Eksiklerimizi görmemiz lazım. Herkes kendine düşen görevi alacak. İnşallah bundan sonra daha iyi olacağız" diye konuşurken, Bordo-mavili defans oyuncusu Erdinç de puan kaybettikleri için üzgün olduklarını ve haftaya oynayacakları Vestel Manisaspor karşısında 3 puan alarak bu beraberliği telafi edeceklerini söyledi.

(GÖK-ÖS-İY-OK-S)

Kaynak: İHA