Trabzonspor'a Galibiyet Morali

Trabzonspor, İddiasının Olmadığı Fortis Türkiye Kupası Maçında Gençlerbirliği'ni 3-2 Mağlup Ederek Moral Buldu.

Trabzonspor'a Galibiyet Morali

Trabzonspor, iddiasının olmadığı Fortis Türkiye Kupası maçında Gençlerbirliği'ni 3-2 mağlup ederek moral buldu.

Karşılaşma sonrası açıklama yapan Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, oyuncularının maçı kazanma adına yaptıkları mücadelenin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Maçın ilk 65 dakikasında iyi bir oyun ortaya koyduklarını kaydeden Yanal, "Sonrasında bireysel hatalar yaptık. Rakibin isteği sonucu maç 3-2 oldu. Bireysel hataları takıma mal etmemek lazım ama bu hataları yapmamak lazım. Son iki maçımızda bireysel olarak gözükmese de kademe hatasından goller yedik. Oyuncuların bu kadar gergin olmalarına

rağmen maçı kazanma adına yaptıkları mücadele beni mutlu etti. Çok az bir zamanımız kaldı. Oyuncularımızın güven kazanıp yeniden lige sarılmalarını bekliyorum" dedi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise, çeyrek finale daha önceden çıktıklarını hatırlatarak, "Amacımız yeni transferlerle genç oyunculara şans vermekti. Bizim için iyi bir maç oldu. Ben bu akşamdan çok memnunum. Maçın sonucundan çok, oyuncuları görmek bizim için önemliydi. Ligde ve kupada bu oyuncularımızla birlikte hedeflediğimiz yerlere geliriz" diye konuştu.

Trabzonspor başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu ise, takımın kadrosunun yeterli olduğunu ancak futbolcularda bir güven eksikliği bulunduğunu ve bunun da kendini her maçta kendini gösterdiğini söyledi. Bu sorunun biran önce giderilmesini isteyen Hacıosmanoğlu, "Transfer yapmak için bütün yöneticiler bir araya gelerek Galatasaray kulübünün yaptığı gibi bir kampanya başlatalım. Yarından itibaren bu kampanyayı ben başlatayım. Trabzonspor'un transfer yapmak için sıcak paraya ihtiyacı var, bunu

sağlayalım. Trabzonspor'un şuanda içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulması için başkan adayları dahil bir araya gelerek konuşmamız, tartışmamız gerekiyor" diye konuştu.

Gençlerbirliği'nin genç futbolcularından Tuna ise, "Biz daha önce gruptan çıkmayı garantilemiştik. Rahat bir maç oldu. Antrenman havasında oynadık. İlk yarı kötüydük, 2. yarı toparlandık ve maçı 3-2'ye getirdik. Bir 10 dakika daha olsaydı bu maç berabere bitebilirdi" açıklamasını yaptı. Transferi ile ilgili olarak ise Tuna, "Şuanda Gençlerbirliği kulübü zor bir durumda. Ben kulübümde mutluyum. Takımın içinde bulunduğu kötü durumdan çıkması tek düşüncemiz. Transferi bundan sonra konuşabiliriz" dedi.

(GÖK-ÖS-AC-OK-S)