Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Selçuk Çebi'yi Makamında Kabul Etti

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonu Selçuk Çebi'yi Makamında Kabul Etti. Kızılcık, Şampiyon Güreşçiyi Çebi'yi 5 Tam Altın ile Ödüllendirdi.

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Selçuk Çebi'yi Makamında Kabul Etti

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonu Selçuk Çebi'yi makamında kabul etti. Kızılcık, şampiyon güreşçiyi Çebi'yi 5 tam altın ile ödüllendirdi.

Vali Kızılcık, Danimarka'da yapılan Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda 74 kiloda tüm rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazanan Trabzonlu güreşçi Çebi'nin elde ettiği başarıyla kendilerini gururlandırdığını söyledi. Çebi'nin başarılarının devam edeceğine inandığını belirten Kızılcık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Selçuk Çebi'ye hem ülkemize, hem Trabzon'umuza dünya şampiyonluğu kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Bu başarısının önümüzdeki Olimpiyatlarda ve diğer Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında da devam etmesini temenni ediyorum. Bu şampiyonluğun diğer sportif alanlarda da gençlerimize de örnek olmasını diliyorum."

2011'de Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nın Trabzon'da gerçekleştirileceğini hatırlatan Kızılcık, "Ümit ediyorum ki; şehrimizde yapılacak olan o olimpiyatlarda da bu şekilde altınları, birincilikleri alırız ve gençlerimizin geleceğe daha zinde bakmasını sağlarız. Ülkemizin, dünyada her alanda olduğu gibi sportif alanlarda da büyük başarılarla anılan ve bu alana katkı sağlayan bir ülke olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün bizlere, gençlere güvenini boşa çıkarmayacağız. Bu vesile ile Selçuk'a, hocasına, ona her bakımdan yardımcı olan ağabeyine de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Selçuk Çebi ise, "Ülkeme ve şehrime bu madalyaya getirdiğim için gururluyum. Bu başarımda emeği geçen herkese, özellikle hocalarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Selçuk'un elde ettiği başarıyla Trabzon'da bir ilki gerçekleştirdiğini kaydeden hocası Mustafa Şahin, Çebi'nin 2012 Olimpiyatları'ndan da madalya ile döneceğine inandığını kaydetti.

(CİHAN)