Trabzon: Trabzonsporlu Kızgın Taraftarlar, Yönetimi İstifaya Çağırdı

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nin 15. Haftasında Sahasında Fenerbahçe'ye 2-1 Mağlup Olurken, Maç Sonrası Bir Grup Bordo-mavili Taraftar, Yönetimi İstifaya Davet Etti.

Trabzon: Trabzonsporlu Kızgın Taraftarlar, Yönetimi İstifaya Çağırdı

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nin 15. haftasında sahasında Fenerbahçe'ye 2-1 mağlup olurken, maç sonrası bir grup Bordo-mavili taraftar, yönetimi istifaya davet etti.

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte Trabzonsporlu futbolcuların çıkış yaptığı yerde toplanan taraftarlar, yönetim ve futbolcular aleyhine tezahüratta bulunurken, zaman zaman da polisle gerginlik yaşadılar. Bu sırada taraftarların attığı taşlarla 2 gazeteci ile 1 polis memuru yaralandı. Olaylarla ilgili olarak 5 kişi gözaltına alındı. Daha sonra Trabzonsporlu futbolcu ve teknik heyeti taşıyan otobüs, maçtan yaklaşık 1.5 saat sonra güvenliğin sağlanmasının ardından stattan ayrılarak Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne hareket etti.

Öte yandan, Fenerbahçeli yöneticileri taşıyan otobüs de stattan ayrıldıktan kısa süre sonra taşlı saldırıya uğradı. Otobüsün bazı camlarının kırıldığı olayda yaralanan olmadı.

Kaynak: İHA