Trabzon: Trabzonspor ve Osasuna Teknik Direktörleri Basın Toplantısı Yaptı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, UEFA Kupası'ndaki Rakipleri Osasuna'nın Çok Güçlü Bir Takım Olduğunu, Ancak Kendilerinin, Yarınki Maçtan İkinci Maç İçin Avantajlı Bir Skorla Ayrılmanın Hesaplarını Yaptıklarını Söyledi.

Trabzon: Trabzonspor ve Osasuna Teknik Direktörleri Basın Toplantısı Yaptı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, UEFA Kupası'ndaki rakipleri Osasuna'nın çok güçlü bir takım olduğunu, ancak kendilerinin, yarınki maçtan ikinci maç için avantajlı bir skorla ayrılmanın hesaplarını yaptıklarını söyledi.

Trabzonspor ile İspanya'nın Osasuna takımları arasında yarın oynanacak UEFA Kupası 1. Tur ilk maçı öncesi her iki takımın teknik direktörü, maçın oynanacağı Hüseyin Avni Aker Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yarın akşam çok önemli bir maça çıkacaklarını belirterek, rakipleri Osasuna'nın maç kasetlerini izlediğini söyledi. Osasuna'nın ligde son 2 maçını kaybetmesine rağmen çok güçlü ve disiplinli bir takım olduğunu ifade eden Doğan, Trabzonspor'un da kaliteli oyunculardan kurulu bir takım olduğunu, boş tribünlere oynayacak olmalarına rağmen yine de ikinci maç için avantajlı bir skorla sahadan ayrılmak istediklerini dile getirdi. Avrupa'da başarılı olmayı çok istediğini söyleyen Doğan, camia ve sporcuların da bunu istediğini ve her iki maç sonunda gülen tarafın kendileri olacağına inandıklarını kaydetti.

Osasuna Teknik Direktörü Jose Angel Zigan ise, yarınki maçın her iki takım için de güzel bir karşılaşma olmasını dileyerek, rakipleri Trabzonspor'un Avrupa kupalarında çok deneyimli bir takım olduğunun bilincinde olarak bu maça çıkacaklarını söyledi. Trabzonspor'un çok kaliteli ve tecrübeli futbolculara sahip olduğunu kaydeden Zigan, bilhassa ileri uçta oynayan futbolculardan çekindiğini belirtti. Ancak futbolun takım halinde ve 11'e 11 oynandığına dikkat çeken Zigan, yarınki maçtan iyi bir skorla ayrılacaklarını ifade etti.

Maçın seyircisiz oynanacak olmasını da değerlendiren Zigan, "Maçın şarkılar söyleyerek tezahürat yapan insanların önünde oynamasını arzu ederdim" dedi.

Kaynak: İHA