Haberler » Spor » Trabzon: Trabzonspor'un Hedefi Yeni Sezonda Zirvede Yer Almak - Spor

Trabzon: Trabzonspor'un Hedefi Yeni Sezonda Zirvede Yer Almak

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yeni sezonda da zirve yarışı içinde olacaklarını söyleyerek, "Trabzonspor, büyüklerin en büyüğüdür" dedi.

Trabzon: Trabzonspor'un Hedefi Yeni Sezonda Zirvede Yer Almak

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yeni sezonda da zirve yarışı içinde olacaklarını söyleyerek, "Trabzonspor, büyüklerin en büyüğüdür" dedi.


Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesine açıklamada bulunan Başkan Nuri Albayrak, Trabzonspor'un lige çıktıktan sonra 10 yıl süreyle Türk futboluna damgasını vurduğunu belirterek, 'Büyüklerin en büyüğü' olarak tanımladığı Bordo-mavililer'in çok kısa zamanda büyük başarılar elde ettiğini, bu yıl da zirve yarışında olacaklarını kaydetti.


Takım kaptanı Fatih Tekke'nin transferleriyle ilgili çıkan haberleri de değerlendiren Başkan Albayrak, "O her şeyden önce takımın kaptanıdır. Trabzonspor'un son 3 yılında, takımın başarılarına imza atmış, gol kralı olmuş, geçen sezon da arkadaşlarıyla UEFA Kupası'na katılmasında büyük rol oynamıştır. Gemiyi en son kaptan terkeder. Biz Fatih ile yolumuza devam edeceğimize inanıyoruz. Yönetim ve kaptan ile görüşüp iki tarafın menfaatleri doğrultusunda karar veririz. Avrupa söz konusu olursa beraber karar verebiliriz. Ancak ülke içinde rakibimiz olan takımlara en önemli silahımız olan Fatih Tekke'yi kesinlikle vermeyi düşünmüyoruz" dedi.


Transferle ilgili olarak verdikleri sözlerin arkasında olduklarını kaydeden Albayrak, transfer çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Yönetimden iki kişinin Brezilya'da olduğunu belirten Başkan Albayrak, "Transferin herşeyden önce ekonomik şartları var. Bu şartlar olmazsa olmazlarımız. Biz sezon bittikten 10 gün sonra transfere başladık. Ama o günden bu yana rakamlar 1'e 5 oranında aşağı geldi. Bu bir arz talep meselesi. Trabzonspor'un parasını sokağa atmaya niyetimiz yok" diye konuştu.


Trabzonspor'a büyük bir maaliyeti olmasına rağmen bekleneni veremeyerek eski takımına dönen Tomas Jun ile ilgili de açıklama yapan Başkan Albayrak, "Bu oyuncunun kulübe maliyeti 10 trilyondur. Ama o dönemdeki arkadaşları da suçlamıyoruz. Çünkü o günkü şartlarla, bugünkü şartlar aynı. O dönemde de görevdeki arkadaşlara büyük bir kamuoyu ve medya baskısı yapılmıştı. Onlar da Tomas'ı aldılar. Biz bu hataları yapmamak için direniyoruz. Doğruları yapmak için buradayız. Trabzonspor bu kadar yükü kaldıramaz" dedi.

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler