Trabzon: Trabzonspor, Konyaspor Karşısında 2 Puan Bıraktı

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nin 6. Haftasında Kendi Sahasında Konyaspor ile 1-1 Berabere Kalarak, Sahasındaki Puan Kayıplarını Sürdürdü.

Trabzon: Trabzonspor, Konyaspor Karşısında 2 Puan Bıraktı

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nin 6. haftasında kendi sahasında Konyaspor ile 1-1 berabere kalarak, sahasındaki puan kayıplarını sürdürdü.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Bordo-mavili takımın 2. yarıdaki oyunundan memnun olduğunu belirterek, kaybedilen 2 puan için üzgün olduklarını, ancak ligin uzun bir maraton olduğunu ve bu tür puan kayıplarının yaşanmasının normal olduğunu kaydetti. Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan ise, deplasmanda alınan bir puandan dolayı mutlu olduklarını belirterek, futbolcularını gösterdikleri mücadeleden dolayı kutladı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan da, 8 günde 3 maç oynayan futbolcularının yorgun olduklarını söyledi. Takımının mücadelesinden memnun olduğunu kaydeden Doğan, "Erken yediğimiz gol nedeniyle biraz bocaladık. Çok iyi bir hava yakalayabilmemiz için bu maçtan 3 puanla ayrılmamız gerekirdi, ancak olmadı. Özellikle 2. yarıda baskılı oynadık. Oyuncularım çok gayretliydi, fakat olmadı" dedi.

Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ise, oyunun büyük bir bölümünde üstün tarafın kendileri olduğunu ifade ederek, 3 puanı kaçıran tarafın kendileri olduğunu söyledi. Centilmence oyundan dolayı iki takımı da kutlayan Sağlam, özellikle Trabzsonspor'un 10 kişi kalmasından sonra yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerinden yakındı.

Trabzonspor takım kaptanı Hüseyin de, "10 kişi kaldıktan sonra takım iyi mücadele etti. Kazanabilirdik de. İlk sarı kartta ben hakeme kalecinin yaptığı hareketi söyledim. O da bana 'Senden mi öğreneceğim' şeklinde karşılık verdi. 2. sarı kartta da 'Sana gösteririm' gibisinden davranışta bulundu" diye konuştu.

Bordo-mavili ekibin golcü futbolcusu Ersen Martin ise, 11 kişi maçı tamamlamaları durumunda maçtan 3 puanla ayrılabileceklerini söyledi.

Konyasporlu futbolculardan Erman Özgür de, Trabzon'un Türkiye'nin en zor deplasmanı olduğunu belirterek, 10 kişi kalan rakipleri karşısında 3 puan alamadıkları için üzgün olduğunu dile getirdi.