Trabzon: Trabzonspor'dan Basın Mensuplarına İftar Yemeği

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Ne Zaman Bir Çıkış Yakalansa Takım ve Oyuncular Hakkında Çeşitli Söylentiler Çıkartıldığını Savunarak, Bunu Yapanların Trabzonspor'u Töhmet Altında Bırakmak Amacında Olduklarını Söyledi.

Trabzon: Trabzonspor'dan Basın Mensuplarına İftar Yemeği

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, ne zaman bir çıkış yakalansa takım ve oyuncular hakkında çeşitli söylentiler çıkartıldığını savunarak, bunu yapanların Trabzonspor'u töhmet altında bırakmak amacında olduklarını söyledi.

Basın Sözcüsü Kafkas, Trabzonspor'u takip eden basın mensuplarıyla Nihat Usta Resturant'ta verilen iftar yemeğinde biraraya geldi. Yemekte basın mensuplarıyla Bordo-mavili takım hakkında sohbet eden Kafkas, şu anda çok iyi bir ivme yakaladıklarını ve bunu sürdürmek istediklerini söyledi. Trabzonspor'un çıkışa geçtiği zamanlarda takım ve futbolcular hakkında çeşitli söylentilerin ortaya çıktığını söyleyen Kafkas, "Bunları çıkaranların amacı, Trabzonspor'u töhmet altında bırakmak. Şu anda bizim futbol takımımız belli ve bu kadrodan ne kimseyi göndermeyi düşünüyoruz ne de kadro dışı bırakmayı. Ara transfer dönemi geldiği zaman Teknik Direktör Ziya Doğan'nın talebi olması halinde bu konular konuşulur. Bu dönemde bunun sohbetinin bile ortaya çıkmasını art niyetli buluyoruz. İşler yolunda giderken takımı çok daha fazla sahiplenip kenetlenmek durumundayız. Devre arasına kadar bizim en büyük gücümüz, taraftarımız ve medya olacaktır" diye konuştu.

Ziya Doğan'ın bugün yaptığı haftalık basın toplantısında, 'Bordo-mavili takımın teknik direktörü bensem transferleri de ben yapırım' şeklindeki açıklamalarının hatırlatıldığı Kafkas, bu ifadeye katıldığını belirterek şunları söyledi:

"Teknik direktörümüz doğru bir ifade kullanmış. Türkiye'yi çok iyi biliyor. Transferi onun yönlendirmesi gayet doğaldır. 'Lazaroni'ye neden bunu yapmadınız?' derseniz, çünkü Lazaroni Türkiye'yi iyi tanımıyordu. Transfer komitemiz onun da fikrini alarak transfer çalışmalarına yön verdi. Ziya Doğan, Türk futbolunu ve oyuncusunu yakından tanıdığı için transferde söyledikleri bizim için öncelikli olacaktır."

Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak yeni stadyum için çalışmalar yaptıklarını da belirten Kafkas, "Çalışmalarımız sürüyor. Bu konuyu neticelendirmeden bir şey söylemek yanlış olur. Yeni stadyum yapılana kadar maçların nerede oynanacağı konusunda Trabzonspor Yönetim Kurulu kadar, Bordo-mavili camianın da görüşleri önemli. Bu karar, sadece bizim alacağımız bir karar değil. Bu konu bütün Trabzonsporlular'ı ilgilendirir. 15 gün içinde önümüze gelecek projeye 'evet' veya 'hayır' diyeceğiz. Cevap verildikten sonra süreç işlemeye başlayacak. Bu proje başladığında stadyumun 12 ila 14 ay arasında teslim ve diğer yerlerin tamamlanması söz konusu olacaktır. Ne olursa olsun 1 yıl stadyumda maç yapılmayacak" ifadelerini kaydetti.