Trabzon: Trabzonspor'a Yumurtalı ve Taşlı Karşılama

Bursaspor'a Dün Deplasmanda 2-1 Mağlup Olarak Üst Üste 7. Haftayı da Yenilgiyle Kapatan Trabzonspor, Bugün Akşam Saatlerinde İstanbul'dan Uçakla Trabzon'a Geldi. Güvenlik Gerekçesiyle Havalimanı Vıp Salonu'ndan Çıkartılan Bordo-mavili Futbolcuları Taşıyan Kulüp Otobüsünü Havalimanında Bekleyen Öfkeli Taraftarlar, Taş ve Yumurta Yağmuruna Tuttu.

Trabzon: Trabzonspor'a Yumurtalı ve Taşlı Karşılama

Bursaspor'a dün deplasmanda 2-1 mağlup olarak üst üste 7. haftayı da yenilgiyle kapatan Trabzonspor, bugün akşam saatlerinde İstanbul'dan uçakla Trabzon'a geldi. Güvenlik gerekçesiyle havalimanı VIP Salonu'ndan çıkartılan bordo-mavili futbolcuları taşıyan kulüp otobüsünü havalimanında bekleyen öfkeli taraftarlar, taş ve yumurta yağmuruna tuttu.

Türk Hava Yolları'na (THY) ait tarifeli uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Trabzon'a gelen bordo-mavili kafileyi, havalimanında çok sayıda taraftar karşılarken, yaptıkları tezahüratlarla futbolcuları ve yönetimi protesto etti. Güvenlik gerekçesiyle havalimanı iç hatlar terminali yerine VIP Salonu'ndan çıkartılan Bordo-mavili futbolcuları taşıyan otobüsü, havalimanında bekleyen öfkeli taraftarlar taş ve yumurta yağmuruna tuttu. Atılan taşlar sonucu otobüsün camları kırılırken, polis ile taraftarlar arasında arbede yaşandı. Polis ekipleri havalimanında yoğun güvenlik önlemleri alırken, taraftarlar uzun süre futbolculara tepki gösterdiler. Bordo-mavili futbolcuları taşıyan otobüs, polis eskortu eşliğinde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yolunu tutarken, Başkan Nuri Albayrak ile İstanbul'da görüştüğü öğrenilen Teknik Direktör Ziya Doğan takımla birlikte Trabzon'a dönmedi.

Öte yandan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde de jandarma ekipleri güvenlik önlemi alarak sivil araçların tesislere girişine izin vermiyor.

Kaynak: İHA