Trabzon: Trabzonspor 7 Hafta Aradan Sonra 3 Puanla Tanıştı

Trabzonspor, Evinde Ankaraspor ile Seyircisiz Oynadığı Maçta 3 Puanı 3 Golle Alarak, 7 Haftalık Galibiyet Hasretine Son Verdi.

Trabzon: Trabzonspor 7 Hafta Aradan Sonra 3 Puanla Tanıştı

Trabzonspor, evinde Ankaraspor ile seyircisiz oynadığı maçta 3 puanı 3 golle alarak, 7 haftalık galibiyet hasretine son verdi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, haftalardır galip gelemediklerini ve Ankaraspor karşısında alınan 3 puanın kendilerini bu açıdan çok mutlu ettiğini söyledi. Trabzonspor'un iyi bir kadrosunun olduğunu ve bu durumlara düşmeyi hak etmediklerini kaydeden Başkan Albayrak, "Zor durumdaydık. Kazandığımız için mutluyuz. 2. yarıda yapacağımız çalışmalarla çıkışa geçeceğiz" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Ankaraspor karşısında alınan galibiyetin camia açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Futbolcularımın özgüvenini yakalaması için böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Trabzonspor'un böyle bir tane takımı yendi diye de çok sevinmemesi lazım. Trabzonspor'un adı çok büyük. Ancak şu ana kadar alınan sonuçlar bu takıma yakışmadı. Bugün alınan galibiyet, gelecekte olacak iyi şeylerin de müjdecisi diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Çok zor günler geçirdiklerini kaydeden Doğan, bu süreçte kendilerine destek verenlere teşekkür etti. Maçtan daha farklı bir skorla galip ayrılabileceklerini de belirten Doğan, "Alınan bir galibiyetle her şeyi toz pembe göstermenin anlamı yok. Bazı eksiklerimiz var. Bunları inşallah ikinci yarıda gidereceğiz. Her şeyden önemlisi her maçtan sonra oyuncularımın kafasını önünde, üzgün gördükten sonra onlardan çok üzülüyordum. İnşallah bu galibiyetin devamı gelir" şeklinde konuştu.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, sezonun en iyi oyununu oynamalarına rağmen maçtan 3-0 mağlup ayrıldıklarını, bunun futbolun cilvesi olduğunu kaydetti. İkinci yarıda zaman zaman yaşanan kopmalar hariç maçın genelinde üstün oynayan tarafın kendileri olduğunu kaydeden Kocaman, "Her şeyi yaptık. Ancak başaramadık. Gol atamadık. Futbol adına doğru şeyler yaptık, ancak sonunu getiremedik. Trabzonspor ise 6 şampiyonluk yaşamış büyük bir takım. Dönüm maçı olarak bakıyorlardı bu maça. Bizim açımızdan 3-0 kötü bir skor. Söyleyecek çok fazla şey yok. Şaşkınlık içindeyim" dedi.

Kocaman, maçın hakemi Aytekin Durmaz'ı da eleştirerek, Durmaz'ın sertliğe fazla prim verdiğini ve bu nedenle oyunu zenginleştirme fırsatı yakalayamadıklarını söyledi.

Trabzonsporlu futbolcu Ersen Martin, haftalar sonra gelen galibiyetin kendilerine moral olduğunu belirterek, "Maçta seyircimizin olmasını ve bu mutluluğa ortak olmalarını isterdik" derken, Bordo-mavili bir diğer futbolcu Umut Bulut ise, iyi oynadıkları bir maçta haklı bir galibiyet aldıklarını ve haftalar sonra gelen gabiliyetin kendilerine büyük moral olduğunu kaydetti.