Trabzon: Saadet Partisi Lideri Kutan Trabzon'da

Trabzon: Saadet Partisi Lideri Kutan Trabzon'da

Saadet Partisi (Sp) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye'nin Çok Büyük Badirelerle Karşı Karşıya Olduğunu Savunarak, Yapılacak İlk Genel Seçimde Sp'nin Tek Başına İktidar Olmasının Ülkenin Geleceği Açısından Büyük Önem Taşıdığını Öne Sürdü.

Trabzon: Saadet Partisi Lideri Kutan Trabzon'da

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye'nin çok büyük badirelerle karşı karşıya olduğunu savunarak, yapılacak ilk genel seçimde SP'nin tek başına iktidar olmasının ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığını öne sürdü.

SP Trabzon 3. Olağan İl Kongresi, Genel Başkan Recai Kutan'ın da katılımıyla 19 Mayıs Spor Salonu'nda yapıldı. Salonu dolduran yaklaşık 4 bin kişiyi selamlayarak konuşmasına başlayan Kutan, ilk hedeflerinin iktidar olmak olduğunu söyledi. Genel seçimlerin 3 Kasım 2007 tarihinde normal olarak yapılacağını ancak bundan önce baskın erken bir genel seçim olma ihtimalinin de bulunduğunu ileri süren Kutan, SP'nin yapılacak ilk genel seçimlerden birinci parti olarak çıkmasının Türkiye'nin geleceği için büyük önem taşıdığını savundu.

ABD önderliğinde yürütülen BOP'un aslında Büyük İsrail Projesi olduğunu iddia eden Kutan, bu projenin İsrail tarafından Arz-ı Mev'ud olarak tanımlanan toprakları ele geçirme planı olduğunu ve bu topraklar arasında Türkiye'nin de bir kısım toprağının bulunduğunu öne sürdü.

Ülkede ahlaki bir çöküntünün yaşandığını da savunan Kutan, aile yapısısın tahrip edildiğini, boşanma istatistiklerindeki artışın bunu net olarak ortaya koyduğunu söyledi. Kutan, manevi değerlerin de tahrip edilmek istendiğini belirterek, "Eğer milletçe sahip çıkmazsak ülke adım adım elden gidiyor" şeklinde konuştu.

Divan Başkanlığı'nı SP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Hatipoğlu'nun yaptığı ve mevcut İl Başkanı Mustafa Özdaş'ın tek aday olarak katıldığı kongrede, yapılan seçimlerin ardından Özdaş yeniden il başkanlığına seçilerek güven tazeledi. İl Kongresi'ne SP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Esengün, Genel İdare Kurulu üyeleri Şeref Malkoç ve Mahmut Çizmecioğlu da katıldı.

Öte yandan Divan Başkanı Yasin Hatipoğlu tarafından yapılan yanlış anons nedeniyle konuşmasını yapmak için yerinden kalkan Genel Başkan Kutan daha sonra gülerek yerine geri dönerken, Hatipoğlu'nun kongre boyunca sunumu gerçekleştiren görevliye ve seçim esnasında da delegelere yönelik sert tavırları dikkat çekti.