Trabzon Özel Gülbaharhutan Koleji 'Anaokulları Pastel Boya Şenliği'ne 40 Okul Katıldı
Haberler » Güncel » Haber

Trabzon Özel Gülbaharhutan Koleji 'Anaokulları Pastel Boya Şenliği'ne 40 Okul Katıldı

Trabzon'daki Anaokulu Öğrencileri, Özel Gülbaharhutan Koleji'nce Düzenlenen Geleneksel 'Anaokulları Pastel Boya Şenliği'nde Hem Yarıştı Hem Eğlendi. Şenliğe, 40 Okuldan 270 Öğrenci Katıldı.

Trabzon Özel Gülbaharhutan Koleji 'Anaokulları Pastel Boya Şenliği'ne 40 Okul Katıldı

Trabzon'daki anaokulu öğrencileri, Özel Gülbaharhutan Koleji'nce düzenlenen geleneksel 'Anaokulları Pastel Boya Şenliği'nde hem yarıştı hem eğlendi. Şenliğe, 40 okuldan 270 öğrenci katıldı.

Gülbaharhatun Koleji'nde gerçekleştirilen şenliğe katılan minik öğrenciler ve aileleri heyecanlı ve eğlenceli saatler geçirdi. Anaokulu öğrencileri, resimleri ile yarışırken veliler de Psikolog Dr. Fatih Kalkınç'ın 'Aile İçi İletişim' konulu seminerine katıldı. Öğrencilerin sınıflarda resimlerini yapmalarının ardından da velileriyle birlikte Elma Şekeri Tiyatro Grubu'nun animasyon gösterilerini izledi.

Tiyatro gösterisinin ardından ise pastel boya yarışmasının sonuçları açıklandı. İki kategoride yapılan yarışmada, 5 yaş grubunda birinciliği Çukurçayır Anaokulu'ndan Gülbanu Tavşan, ikinciliği Özel Karınca Yuvası'ndan Tuana Bahadır, üçüncülüğü ise Tevfikbey Anaokulu'ndan İhsan Sabır kazandı. 6 yaş grubunda ise Özel Nesrin Çirav Anaokulu'ndan Anıl Akdeniz birinci, Cudibey İlköğretim Okulu'ndan Lamia Erdoğan ikinci ve Aliye Aşırbaylı Anaokulu'ndan Hasan Altan üçüncü oldu. 5 yaş grubunda ise Erdoğdu Anaokulu'ndan Atakan Oskay ile 6 yaş grubunda Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndan Asude Kara'ya da mansiyon ödülü verildi.

Dereceye giren öğrenciler ve şenliğe katılan 270 öğrencinin tamamına da çeşitli hediyeler verildi. Yarışmada birinci olan öğrencilerin ödüllerini Akçaabat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil İbrahim Tosun verdi. (CİHAN)