Trabzon: Nuri Albayrak, Basın Mensuplarının Sorularını Cevapladı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yaptıkları transferlerle çok yarışmacı bir takım oluşturduklarını, hiçbir futbolcunun yerinin banko olmadığını belirterek, "Bu sezon aldığımız oyuncuların 3 tanesi, takıma banko monte olabilirse iyi yerlere geliriz" dedi.

Trabzon: Nuri Albayrak, Basın Mensuplarının Sorularını Cevapladı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yaptıkları transferlerle çok yarışmacı bir takım oluşturduklarını, hiçbir futbolcunun yerinin banko olmadığını belirterek, "Bu sezon aldığımız oyuncuların 3 tanesi, takıma banko monte olabilirse iyi yerlere geliriz" dedi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Trabzonspor'un akşam antrenmanını seyreden Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yeni sezonun Türk sporu ve futboluna hayırlı olmasını dileyen Başkan Albayrak, hakemlerin, futbolcuların ve taraftarların kazasız belasız bir yıl yaşamasını diledi. Trabzonspor'un ligin ilk haftasında Kayserispor ile yapacağı maçın hakeminin Cem Papila olmasını, Cem Papila'nın 2004-2005 sezonunda yönettiği ve büyük tepki aldığı Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra ilk kez bir Trabzonspor karşılaşmasında görev yapmasını değerlendiren Başkan Albayrak, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) ve hakemlere güveninin sonsuz olduğunu, hakemlerin hata yapabileceğini belirterek, "Temennimiz bundan sonra Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) hata yapmamasıdır. Biz kesinlikle hakemlerin Trabzonspor'u kayırmasını değil, sahadaki her iki takıma da adaletli davranmasını istiyoruz. Bizim bu noktada başka hiçbir beklentimiz yok. Ama hata yapan hakem de cezasını çekecektir. Bu cezanın da önceki yıllarda olduğu gibi MHK tarafndan uygulanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Transferlerle ilgili bir soru üzerine ise Başkan Albayrak, transfer mevsiminin devam ettiği müddetçe dünyada ve Türkiye'de transferlerin bitmeyeceğini söyledi. Zaman zaman yapılan haberler nedeniyle sıkıntılar çektiklerini kaydeden Başkan Albayrak, "Şu andaki kadromuza güveniyoruz. Ancak daha kaliteli, fiyatı da uygun ve uyum sorunu yaşamayacak hazır oyuncu bulduğumuzda bu tür oyuncuları da kadromuza katmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Takımı devraldıklarından bu yana 15-16 oyuncuyu kadrolarına kattıklarını dile getiren Albayrak, "Takım kaptanı Fatih Tekke dışında takımın iskeletiyle oynamadık. 3-4 yıldır verimli olamayan oyuncuları gönderip zaman zaman kan değişimi yaptık. Geçen sene takıma kattığımız oyuncular, takımı iyi yerlere getirdiler. Bu sezon da aldığımız oyuncuların 3 tanesi takıma banko monte olabilirse iyi yerlere geliriz. Aldığımız oyuncuların birbirilerine yakın olmasına dikkat ettik. İyi çalışan takımdaki yerini alacaktır. Hiçkimse 'Benim yerim bankodur' diye düşünmesin. Çünkü hocamız bu noktada çok titiz çalışıyor. Çok yarışmacı bir takım oluşturduk. Bundan dolayı mutluyuz. Çünkü önümüzdeki sezon Türkiye Ligi, UEFA ve Fortis Türkiye Kupası'nda mücadele edeceğiz" dedi.

Trabzonspor'un UEFA Kupası Ön Eleme Turu'nda karşılaşacağı Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Apeol FC'yi de değerlendiren Albayrak, "Geçen sene saha dışında fazla olaylar olmamasına rağmen bu durum abartıldı. Biz bu maçın dostluk, kardeşlik ve barış içinde geçeceğine inanıyoruz. Spor ülkeleri ve insanları birleştiren bir unsurdur. Bizim Kıbrıs Rum Kesimi'nin takımıyla yapacağımz maç, sıradan bir UEFA Kupası maçı olacak. Biz, bu maçta takımımıza güveniyoruz. İnşallah maçı alıp Türkiye'ye öyle döneceğiz" ifadelerini kaydetti.

Kaynak: İHA