Trabzon Havalimanında Pistten Çıkan Uçak, Bulunduğu Yerden Çıkarıldı

Trabzon Havalimanında Pistten Çıkan Uçak, Bulunduğu Yerden Çıkarıldı

Trabzon Havalimanında pistten çıkarak yamaca saplanan uçak, 100 kişilik ekiple 12 saatte çıkarıldı. Uçağın piste alınması bekleniyor.

Ankara- Trabzon seferini yaparken Trabzon Havalimanı'na 13 Ocak akşamı indikten sonra pistten çıkan Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağı bulunduğu yerden vinç yardımı ile çıkartıldı. Uçağın pist üzerine indirilmesi bekleniyor.

12 SAAT SÜRDÜ

Pistten çıkan uçak için saat 04:00 sıralarında başlayan kurtarma çalışmaları kapsamında 500 ve 350 tonluk 2 vinç kurulurken, 12 saat süren emeğin ardından uçak bulunduğu yerden çıkartılarak pist üzerine getirildi. Kuyruk, kanat ve burun kısmından halatlarla vince bağlanan uçak yerden metrelerce yukarıda tutulurken, itfaiye araçlarının sıktığı su ile alt bölümü de tamamen çamurdan temizlendi.

100 KİŞİLİK EKİP ÇALIŞTI

Bulunduğu yerden alınan uçağın piste indirilmesi bekleniyor. Yaklaşık 100 kişilik bir ekibin katıldığı operasyonda uçağın bir zarar görmemesi ve tek parça halinde bulunduğu yerden çıkartılması için büyük gayret sarfediliyor.

İşte Trabzon'daki uçağı kurtarma çalışmalarından görüntüler:

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.