Trabzon'daki İshal Vakaları

Trabzon'daki İshal Vakaları

Trabzon'un Sürmene İlçesinde Kusma, Mide Bulantısı ve İshal Şikayetleri Bulunan 68 Kişinin Daha Hastaneye Başvurduğu Öğrenildi

Trabzon'daki İshal Vakaları
11.07.2010 14:53 | Son Güncelleme: 11.07.2010 14:53

Trabzon'un Sürmene ilçesinde kusma, mide bulantısı ve ishal şikayetleri bulunan 68 kişinin daha hastaneye başvurduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, şikayetlerin kesin nedeninin belirlenmesi için çalışmalar devam ederken, Sürmene Devlet Hastanesine 68 kişi daha aynı şikayetlerle geldi. Hastaların büyük çoğunluğu ayakta tedavi ediliyor.

Sürmene Devlet Hastanesine ilk olarak dün mide bulantısı, kusma ve ishal şikayeti ile başvuranlar olmuş, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hasta sayısının artması üzerine ilçeye takviye sağlık personeli gönderilmişti.

Sağlık Bakanlığından dün yapılan açıklamada, ilçedeki ishal vakalarının, ilk belirlemelere göre su şebekesinden kaynaklandığı, hastanede yatan ya da durumu ağır olan hiç kimsenin bulunmadığı bildirilmişti.

(Oİ-BA-ZVR) - TRABZON

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title