Trabzon'daki €˜ergenekon' Gözaltısı

Trabzon'daki €˜ergenekon' Gözaltısı

Ergenekon Operasyonu Çerçevesince Bu Sabah Gözaltına Alınan ve Türkiye'nin Tek Bağışıklık Tedavi Merkezi Olan Ati Teknoloji Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Şirketi Genel Müdürü Olan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Akşam Saatlerinde Uçakla İstanbul'a Gönderildi.

Trabzon'daki €˜ergenekon' Gözaltısı

Ergenekon Operasyonu çerçevesince bu sabah gözaltına alınan ve Türkiye'nin tek bağışıklık tedavi merkezi olan Ati Teknoloji Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Şirketi Genel Müdürü olan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, akşam saatlerinde uçakla İstanbul'a gönderildi.

Gün boyunca Trabzon Emniyet Müdürlüğü binasında tutulan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, akşam saatlerinde uçakla İstanbul'a götürülmek üzere yoğun güvenlik önlemleri altında binadan çıkartıldı. Ovalı, basın mensuplarının "Neden Gözaltına alındınız ?" sorusuna "İstanbul'a gidince öğreneceğim" dedi. Prof. Dr. Ercüment Ovalı daha sonra polis aracına bindirilerek İstanbul'a gitmek üzere havalimanına götürüldü. Saat 21.30'da Trabzon'dan havalanacak olan Prof. Dr. Ovalı'yı taşıyacak Sun Ekspres Havayolları'na ait tarifeli uçağın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na ineceği öğrenildi.

(BK-ÖS-MU-Y) 01.07.2008 20:55 TSİ