Trabzon'da Yeni Kabinede 4 Bakan Sevinci Hd

Trabzon'da Yeni Kabinede 4 Bakan Sevinci Hd

Trabzon'da yeni kabinede 4 bakan sevinciTRABZON'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede 4 Trabzonlu bakanın olması, Trabzon'daki vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Trabzon'da yeni kabinede 4 bakan sevinci

TRABZON'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede 4 Trabzonlu bakanın olması, Trabzon'daki vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Kent sakinleri, hemşerilerinin bakan olarak kabinede yer almasını memnuniyetle karşılarken, 4 bakanının, kent sorunlarının yanı sıra bölgedeki yatırım ve projelere de büyük ölçüde katkı sunmasını beklediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yemin ederek göreve başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı, Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanı, Mustafa Varank'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Mehmet Cahit Turhan'ın da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görev alması, bakanların memleketleri Trabzon'da sevinçle karşılandı. Kabinedeki bakanların 4'ünün Trabzonlu olması, kentteki vatandaşları da hayli memnun etti. Trabzonlu vatandaşlar, yeni kabinede yer alan bakanların, kent için büyük bir şans olduğunu dile getirirken, kent ve bölgeye yapılacak yatırımların daha da artacağını ve yeni projelerin hızla hayata geçeceği görüşünde bulundu. Kent sakinleri, Trabzon'da en büyük sorunun işsizlik olduğuna da dikkat çekerek, seslendikleri yeni kabinedeki hemşerilerinden, istihdama yönelik yeni çalışmalar başlatılmasını beklediklerini anlattı.

'TRABZON İÇİN SEVİNDİRİCİ?

Trabzon'da yarım kalan projelerin 4 bakanla birlikte çözüleceğini düşünen kent sakini Turan Arslan, yeni kabinede Trabzonlu isimlerin yer almasını sevinçle karşıladıklarını söyledi. Arslan, 'Trabzon'a 4 bakanın verilmesi Trabzon için sevindirici bir olay. İcraat olarak yarım kalan projeler var Trabzon'da mesela Kanuni Bulvar yolu var, güney çevre yolu var, demiryolu var bunlar için sevindirici bir haber. Tabi bir de Trabzon'da bir trafik sorunu var şehir içerisinde, işsizlik var bunlar içinde bir çözüm olur inşallah dedi. 4 Trabzonlu bakanın Trabzon için bir şans olduğunu ifade eden Halil Akgök ise, Kabinede 4 Trabzonlu bakanın olması çok güzel oldu. Artık yüz yüze de görüşebiliriz ve 4 bakanın Trabzon'a verilmesi Trabzon için bir şans. Trabzon'u inşallah iyi günler bekliyor ifadelerini kullandı.

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM İSTEDİLER

Bakanların ve milletvekillerinin vatandaşla sürekli irtibat halinde olması gerektiğine dikkat çeken Günay Kurtuluş da 'Bakanlarımızı tanıyalım evvela, milletvekillerimizi tanıyalım. Kapılarına gittiğimiz zaman bir irtibatımız olsun. Kapılar yüzümüze kapanmasın. Benim torunlarım işsiz, istihdam yok. Mesleklerini yapamıyorlar, atamaları yok 4-5 senedir diye konuştu. Trabzon ve ülke genelinde tarım, hayvancılık ve sanayiye önem verilmesi gerektiğini dile getiren Mustafa Bıyıklıoğlu ise, gençlerin istihdam edilmesinin önemli olduğunu belirtti. Bıyıklıoğlu, Trabzon için fabrika şart, iş yeri şart. Fabrika kurulsun, bu gençler fabrikada ekmek sahibi olsun. Asgari ücrette olsa bunlar ekmek yiyecekler. Bu bakanlar kendilerine bir çeki düzen versinler, sadece Trabzon için değil ülke için başta Cumhurbaşkanı olmak üzere düzgün bir şekilde tarıma, hayvancılığa ve sanayiye önem versinler şeklinde konuştu.

'FINDIĞIMIZ DAHA GÜZEL PARA ETSİN'

Öte yandan vatandaşlar, Trabzon ve Karadeniz Bölgesi'nde önemli geçim kaynağı olan fındık ve çay konusunda da olumlu düzenlemeler beklediklerini aktardı. Fındık konusundaki sorunların çözülmesi ve fiyatların artması talebinde bulunan üretici Bahar Tonbul 'Fındığımıza biraz daha ikram yapsınlar. Fındığımız daha güzel para etsin. Köyümüzün halkı çocuklarını fındıkla okutuyor, kiminin hastası var kiminin yaşlısı var hayırlısı olsun. Güzel işler yapsınlar diyerek kabinenin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.