Trabzon'da 'Mazlum Coğrafyalar İçin Dayanışma Mitingi' Yapıldı

Trabzon'da 'Mazlum Coğrafyalar İçin Dayanışma Mitingi' Yapıldı

14.09.2013 19:37 | Son Güncelleme: 14.09.2013 19:37
Trabzon'da 'Mazlum Coğrafyalar İçin Dayanışma Mitingi' Yapıldı

Trabzon Sivil İnsiyatifi tarafından Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitinge Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yazar Abdurrahman Dilipak, sivil toplum üyeleri ile yaklaşık 800 kişi katıldı.'Katil Sisi, Mısır'dan defol', 'Mursi'ye...

Trabzon Sivil İnsiyatifi tarafından Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitinge Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yazar Abdurrahman Dilipak, sivil toplum üyeleri ile yaklaşık 800 kişi katıldı. 'Katil Sisi, Mısır'dan defol', 'Mursi'ye selam direnişe devam' ve 'Kahrolsun İsrail, işbirlikçi ABD' sloganları atılan miting sırasında şiirler okunurken bazı katılımcıların gözyaşı döktüğü gözlendi.

BELEDİYE BAŞKANI, 'İSLAMİ HAREKET KAZANACAK' PANKARTI KALDIRDI

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da, 'Rabia' işareti yaptı, 'Darbeciler yenilecek, İslami hareket kazanacak' pankartı kaldırdı. Gümrükçüoğlu, yaptığı konuşmada ise, Trabzon halkının, tarihinin, imanının sesini ve mesajını tüm dünyaya duyurmak istediklerini belirterek, 'Bu bıkmadan sürecek olan bir mücadeledir. Trabzon halkı her yerdeki zulmün karşısında durdu, durmaya da devam edecek. Müslüman olduğu için katledilen soydaşlarımızın hakkını yüksek sesle aramaya devam edeceğizö dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title