Trabzon'da Kültür Sanat

Trabzon'da Kültür Sanat

Trabzon'da, 14.Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali devam ediyor.

Trabzon'da Kültür Sanat

Trabzon'da, 14. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali devam ediyor.

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) tarafından düzenlenen ve 2 Mayıs'ta başlayan festivale, ev sahibi Türkiye'nin yanı sıra Çin Halk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan, Lübnan, Romanya ve Gürcistan'dan tiyatro toplulukları katılıyor.

Festivalin ikinci haftasında "Hepimize Bir Çukur" adlı oyun, 9-10 Mayıs tarihlerinde Makedonya'nın Comedy Tiyatrosu tarafından sahnelenecek. Adana Devlet Tiyatrosu, "Yedi Köyün Yargıcı" adlı çocuk oyununu, 9-10 Mayıs tarihlerinde tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu, "Ben Ödüyorum" adlı oyunu 11-12 Mayıs tarihlerinde sahneleyecek. 13 Mayıs'ta Gürcistan'ın Tumanishvili Tiyatrosu "Çığ" adlı oyunla festivalde yar alacak. Romanya'nın Passe-Partout D.P. Tiyatrosu, "İkimiz" adlı oyunu 14 Mayıs'ta ve festivalin son günü olan 15 Mayıs'ta tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Tiyatro oyunları Atapark Haluk Ongan Sahnesi ve Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nde saat 15.00, 18.00 ve 20.00'de, çocuk oyunu ise saat 13.00'te sahnelenecek. - TRABZON