Trabzon'da Gymnasiade 2016 Yürüyüşle Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Trabzon'da Gymnasiade 2016 Yürüyüşle Başladı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Trabzon'da Gymnasiade 2016 Yürüyüşle Başladı

Dha SPOR-Trabzon'da Gymnasiade 2016 yürüyüşle başladıTrabzon'da 11-18 Temmuz'da 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımıyla yapılacak olan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları Gymnasiade 2016 için tanıtım ve olimpiyat yürüyüşü gerçekleştirildi.

Dha SPOR-Trabzon'da Gymnasiade 2016 yürüyüşle başladı

Trabzon'da 11-18 Temmuz'da 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımıyla yapılacak olan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları Gymnasiade 2016 için tanıtım ve olimpiyat yürüyüşü gerçekleştirildi.

Trabzon'da yarın başlayacak ve 18 Temmuz'a kadar sürecek olan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları Gymnasiade 2016'nın startı olimpiyat yürüyüşüyle verildi. Akşam saatlerinde Trabzon Valiliği önünde bir araya gelen yaklaşık bin 500 sporcu, dev Türk bayrağı eşliğinde Atatürk Alanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar ile Ayşe Sula Köseoğlu, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Karakullukçu, çok sayıda öğrenci ile vatandaş katıldı. Yürüyüşte Türkiye'yi temsil eden genç sporcular 'Ne mutlu Türk'üm diyene' ve 'Türkiye' sloganları attı. 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılacağı oyunlar için gerçekleştirilen yürüyüşe yabancı ülke sporcuları güvenlik gerekçesiyle katılmadı.

SPOR İNSANLIĞIN ORTAK DİLİDİR

Yürüyüş sonrası düzenlenen tanıtım töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, sporun barış ve kardeşliğe vesile ve katkısı olduğunu belirterek şunları söyledi

Spor insanlığın ortak dilidir. Spor kavganın olmadığı, centilmenliğin, barışın ve bir birini anlamanın rekabette oluştuğu ama bu rekabeti de fair play kurallarına göre yaptığı ve yüz yıllardır bütün insanlığın bir biriyle anlaştığı, bir birini anladığı, iyi hatıraların, ülkelerin bir birini anlamasının ve milletlerin bir birini hissetmesinin en temel yoludur dedi.

Trabzon'da Gymnasiade 2016 Yürüyüşle Başladı

Trabzon'da Gymnasiade 2016 Yürüyüşle Başladı

Trabzon'da Gymnasiade 2016 Yürüyüşle Başladı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title