Trabzon: Atatürk Kıyafetleri Defilesi

Trabzon: Atatürk Kıyafetleri Defilesi

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün Doğumunun 125. Yılı Nedeniyle Trabzon Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon Olgunlaşma Enstitüsü Tarafından 'Atatürk Kıyafetleri Defilesi' Düzenlendi.

Trabzon: Atatürk Kıyafetleri Defilesi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Atatürk'ün doğumunun 125. yılı nedeniyle Trabzon Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon Olgunlaşma Enstitüsü tarafından 'Atatürk Kıyafetleri Defilesi' düzenlendi.

19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen defileye vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Karadeniz Teknik Üniversitesi Dans Grubu öğrencilerinin mini gösterileriyle başlayan gecede Olgunlaşma Enstitüsü öğrencileri tarafından Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet dönemine ait 28 kıyafeti davetlilere gösterildi. Atatürk'ün slayt görüntüleri ve dönemi anlatan müziklerle podyuma çıkan mankenler profesyonel mankenleri aratmadı.

Finalde Türk bayraklı kıyafet podyuma çıkınca protokol ve tribünler ayağa kalkıp hep birlikte 10. Yıl Marşı'nı okudu. Gecede en büyük alkışı başında altın sırmalı ay ve yıldız bulunan yeşil elbiseden oluşan önünde Türk bayraklı kıyafet aldı. Gecenin sonunda sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı İbrahim Can da verdiği konserle davetlileri coşturdu.

Kaynak: İHA