'Toybiger' Manavgat Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi'ne Birincilik Getirdi

'Toybiger' Manavgat Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi'ne Birincilik Getirdi

Manavgat Turizm Meslek Lisesi, proje tabanlı beceri yarışmasında kenfer bitkisi, tavuk eti ve şifalı bitkilerle hazırlanan 'Toybiger' isimli yemekle Antalya birincisi oldu

'Toybiger' Manavgat Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi'ne Birincilik Getirdi

Manavgat Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, geçtiğimiz günlerde yapılan proje tabanlı beceri yarışmasında kenfer(şevket bostanı) bitkisi ve tavuk eti ve şifalı bitkilerle hazırlanan 'Toybiger' isimli yemekle Antalya birincisi oldu.

Manavgat Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürlüğü, Uygulama Oteli'nde düzenlediği basın toplantısıyla 200 proje arasında birinci gelen 'Toybiger' isimli yemeğin tanıtımını yaptı. Uygulama otelinde yapılan tanıtım toplantısına Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, Başkan Vekili İbrahim Halimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, Çolaklı Beldesi Belediye Başkanı Hasan Coşkun, Kızılot Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Keçer, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Birinci gelen yemek projesi lezzet bakımından Manavgat protokülünden tam not aldı.

Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, yaptığı konuşmasında Toybiger Yemek Projesi'nde Antalya birinci olan ve madalya kazanan proje danışmanı öğretmen Pınar Bayrak, öğrenci Uğur Siyahoğlu, Abdullah Yüksek ile okul müdürü Muammer Çınar'ı tebrik etti. Manavgat Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin geçen yılda hazırladığı Çuplara isimli projeyle Türkiye birincisi olduğunu hatırlatan Türkoğlu, Toybiger'in 200 proje tabanlı beceri yarışmasında Antalya birinci olmasından onur ve gurur duyduklarını kaydetti. Türkoğlu, "Projenin birinci olmasından çok mutluk olduk. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Okulumuz geçen yıl katıldığı yemek yarışmasında Türkiye birincisi gelerek gögsümüzü kabartmıştı."diye konuştu.

Manavgat Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi proje danışmanı öğretmeni Pınar Bayrak'ta yaptığı konuşmasında Toybiger ismiyle birinci gelen projelerinin Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde sıkça yetişen kenfer(şevket bostanı) bitkisi ile tavuk etini antioksiden özelliği taşıyan baharatları harmanlayarak hazırladıklarını kaydetti. Bayrak, yemeğin pişirilmesinde ise aday çayı bitkisiyle birlikte farklı bir pişirme tekniği uyguladıklarını belirtti. Projeyle gastronomi turizmine ve yabani otların varlığına dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirten Bayrak, maliyeti düşün olan ve besin değeri yüksek olan yemeği hastanelerde ve evlerde herkesin hazırlayabileceğini dile getirdi. - ANTALYA