Torbalı Sanayisiyle Karadeniz'e Model Olacak - Haberler
Haberi Paylaş

Torbalı Sanayisiyle Karadeniz'e Model Olacak

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Torbalı Sanayisiyle Karadeniz'e Model Olacak

Rizeli bürokrat, sanayici ve iş adamları, Torbalı’da gelişen sanayi hamlelerini ve işleyişini yakından inceleyebilmek için Torbalı Ticaret Odası ev sahipliğinde ilçeyi ziyaret ettiler.

Rizeli bürokrat, sanayici ve iş adamları, Torbalı'da gelişen sanayi hamlelerini ve işleyişini yakından inceleyebilmek için Torbalı Ticaret Odası ev sahipliğinde ilçeyi ziyaret ettiler. Torbalı'nın cazibesinin birçok il ve ilçe tarafından rol model alındığını belirten Torbalı Ticaret Odası Başkan Abdulvahap Olgun, "İlçemiz öncü olmaya, model alınmaya bundan sonra da devam edecek. Ege'nin ve Türkiye'nin yükselen değeri Torbalı olacak" dedi.

Aralarında Rize Valisi Nurullah Çakır, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Rize Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz'in de bulunduğu Rize heyeti, Torbalı'daki organize sanayi bölgelerinde incelemelerde bulundu. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun başkanlığında Rize'ye bir ziyaret gerçekleştiren Torbalılı sanayici ve iş adamları, burada incelemelerde bulunmuşlardı. Rize'ye yaptıkları ziyarette Rizeli sanayici ve iş adamlarını Torbalı'ya davet eden Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun'un çağrısına olumlu yanıt veren Rize heyeti, bu kapsamda ilçeye gelerek iade-i ziyaret gerçekleştirdiler.

Torbalı Ticaret Odası'nın ağırladığı heyet, ilk olarak Torbalı'da Pancar ve Ahmetli'deki Organize Sanayi Bölgeleri'ni gezdi. Pancar Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hüseyin Şairoğlu tarafından heyete brifing verilerek, Torbalı'daki OSB'leri rol model alarak Rize'de uygulama yapmanın yolları tartışıldı.

OLGUN: TORBALI MODEL OLMAYA DEVAM EDECEK

Geçmiş yıllarda tarım kenti olarak anılan Torbalı, son dönemde ülkenin en önemli sanayi ilçesi haline gelmiş, bünyesinde barındırdığı 700 fabrika ile Türkiye vergi sıralamasında 5. sırada yer almıştı. 150 bin nüfusa dayanmış olan Torbalı'da, Rize heyetinin yapacağı incelemelerin son derece önem arz ettiğini belirten Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun, "Torbalı, son 20 yılda her anlamda büyük bir gelişim gösterdi ve gelişimini hızla sürdürüyor. Bizler de Torbalı Ticaret Odası olarak, Türkiye'de ve yurt dışında çeşitli bölgelere geziler düzenleyerek Torbalı'nın cazibesini her fırsatta anlatıyoruz. İşte bunların meyvelerini toplamaya başladık. Torbalı'nın kalkınması ve gelişmesi, birçok il, ilçe tarafından rol model olarak alınıyor. Rize heyetinin ilçemizdeki incelemeleri ve buradaki sanayi bölgelerindeki işleyişi rol model olarak bölgelerine uygulamaya çalışmak istemeleri bunun son örneğidir. Torbalı öncü olmaya, model alınmaya bundan sonra da devam edecek" dedi.

RİZE VALİSİ ÇAKIR: TORBALI TECRÜBESİ ÇOK ÖNEMLİ

77 ilden daha fazla vergi ödeyen bir ilçe konumunda olan Torbalı, tek başına İzmir'in ödediği verginin yüzde 40'ını ödüyor. Torbalı ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Rize Valisi Nurullah Çakır, "Bugün bir tecrübe anlamında Ege havzasının parlayan değeri Torbalı'da temaslarda bulunduk. Buradaki sanayi atılımlarını, işleyişini yakından gördük. Torbalıdaki temaslarımızın ve yaşadığımız tecrübelerin kendi bölgemizde sanayi alanında atacağımız adımlarda son derece önem arz ettiğini düşünüyorum. Ev sahiplikleri için Torbalı Ticaret Odası ve tüm emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Rize heyeti, daha sonra Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, burada kendileri için verilen brifinge katıldı. Ardından Torbalı Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Ticaret Odası Başkanı'nı tarafından heyet onuruna Torbalı Metropolis Otel'de akşam yemeği verildi. Yemek öncesi Rize heyetine efe gösterisi sunuldu. Yemekte heyete yöresel zeytinyağlı yemeklerin yanı sıra keşkek ve tandır ikram edildi. Pancar Organize Sanayi Bölgesi'nden bir heyet Haziran ayında Rize'ye giderek, bölgedeki organize sanayi bölgesini yerinde inceleyip, Torbalı'nın uygulamalarının bölgede uygulanmasına katkıda bulunacak. - İZMİR

Torbalı Sanayisiyle Karadeniz'e Model Olacak

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500