Torbalı Belediyesi'nden Toplu Sünnet - Haberler
Haberi Paylaş

Torbalı Belediyesi'nden Toplu Sünnet

AA - Haberler | Güncel
Torbalı Belediyesi'nden Toplu Sünnet

Torbalı Belediyesi'nin yaşı 5-11 arasında değişen yoksul çocukları sünnet ettireceği bildirildi.

Torbalı Belediyesi'nin yaşı 5-11 arasında değişen yoksul çocukları sünnet ettireceği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yüzlerce ailenin katılımıyla 7 Eylül'de toplu sünnet şöleni düzenleyecek.

Bu yıl ikincisi düzenlecek şölene ilişkin ilçedeki muhtarlarla ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesine yönelik yapılan toplantıda, 5-11 yaş arasındaki yoksul ailelerin çocuklarının Torbalı Belediyesi tarafından sünnet ettirilmesi kararlaştırıldı.

Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ailelerin, 10 Ağustos tarihine kadar Belediye Kültür Merkezi'ne, mahalle muhtarlıklarından alınacak fakirlik belgesi, ikametgah ve nüfus cüzdanıyla müracat etmeleri istendi.

Açıklamalarında görüşlerine yer verilen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, geçen yıl ilk kez düzenledikleri sünnet şölenini geleneksel hale getirmek istediklerini belirtti.

Görmez, ihtiyaç sahibi çocuklar için her detayın düşünüldüğü bir organizasyon hazırlayacaklarını dile getirerek "Mahalle muhtarlarımızdan sorumlu oldukları yerleşimlerde sünnet olmamış yoksul çocukları tespit etmelerini istiyoruz. Ülkemiz çok büyük felaketten döndü. Bugün Türkiye diye bir ülke olmayabilirdi. İşgal edilmiş, bütün kurumları tasfiye edilmiş, 100 yıllık ekonomik birikimi yağmalanmış olabilirdi. Bu yüce millet, onun büyük lideri düşmanlarımızın hayalini boşa çıkardı. İkinci bir Kurtuluş Savaşı kazandık. Milletin iradesi bizi felaketten kurtardı. Şimdi kendimizi onarma, yeniden geleceğe aynı hızla koşma zamanıdır." ifadelerini kullandı.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title