Vize Krizine Neden Olan Metin Topuz'un Avukatı İlk Kez Konuştu: Görüşmeyi Yaptık, Problem Yok

Vize Krizine Neden Olan Metin Topuz'un Avukatı İlk Kez Konuştu: Görüşmeyi Yaptık, Problem Yok

FETÖ'den tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluk çalışanı Metin Topuz, avukatlarıyla görüştü. Avukat, "Müvekkilimizle gerekli görüşmeyi yaptık. Bu konuda bir problem söz konusu değil." dedi.

FETÖ üyeliğinden tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluk çalışanı Metin Topuz, avukatlarıyla görüştü. Avukatlar çıkışta açıklama yaparak, "Müvekkilimizle gerekli olan görüşmeyi yaptık. Bu konuda bir problem söz konusu değil" dedi.

2.5 SAAT KALDILAR

Geçtiğimiz haftalarda FETÖ üyeliğinden tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un avukatları bugün sabah erken saatlerde Silivri Cezaevi'ne geldi. Cezaevi'nde yaklaşık iki buçuk saat kalan avukatlar ardından görüşme ile ilgili açıklama yaptı.

"GEREKLİ GÖRÜŞMEYİ YAPTIK, HERHANGİ BİR PROBLEM YOK"

Topuz'un avukatı Halit Akalp,"Müvekkilimizle gerekli olan görüşmeyi yaptık. Bu konuda herhangi bir problem söz konusu değil. Hukuk kuralları içerisinde görüşmenin koşulları belli. Dolayısıyla biz görüşmemizi yaptık. Yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde kendisiyle görüştük" dedi. Bir basın mensubunun" gözaltındayken de görüştünüz mü ?" sorusuna Akalp, "Görüştük kendisiyle. Yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde kendisiyle görüştük. Bu konuda herhangi bir problemimiz yok. Şu anda da çok rahat bir görüşme yaptık" dedi. Bir basın mensubunun Topuz'un FETÖ'cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü ile görüşmesini sorması üzerine, "Onları bilemeyiz. Onlar savcılık aşamasında" dedi