Toptan: İstiklal Marşı Ortak Payda

Toptan: İstiklal Marşı Ortak Payda

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstiklal Marşı'nın; Milli Mutabakat Metni, Herkesin Ortak Paydası ve Buluşma Noktası, Vatan Topraklarının Ay Yıldızlı Bayrağın Altında Her Zaman Bağımsız Kalınacağına Edilmiş Milli Yemin Olduğunu Belirtti.

Toptan: İstiklal Marşı Ortak Payda

Cumhurbaşkanı vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstiklal Marşı'nın; milli mutabakat metni, herkesin ortak paydası ve buluşma noktası, vatan topraklarının ay yıldızlı bayrağın altında her zaman bağımsız kalınacağına edilmiş milli yemin olduğunu belirtti.

Toptan, "O yeminizin gereğidir ki vatanımızın birlik ve beraberliğini bozmak için hain emeller besleyenlere, terörist eylemler gerçekleştirenlere karşı yıllarca kararlılık içerisinde mücadele veriyoruz" dedi.

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 87. yıldönümü nedeniyle TBMM'de düzenlenen törende konuşan Toptan, Mehmet Akif Ersoy'un, millete armağan ettiği İstiklal Marşı'nı, para karşılığı yazmayı reddederek, ödül olarak konulan 500 lirayı da yaralı gazilere bağışlayacak kadar yüksek erdem sahibi bir şair olduğunu dile getirdi.

Toptan, İstiklal Marşı'nın sıradan bir şiir olmadığını ifade ederek, "Bu marş vatanımızın bağımsızlığı için feda edilmiş bedenlerin, aşk ile şehitliğe koşan ruhların arkasından yazılmış destandır" diye konuştu.

Kaynak: AA