Toptan: Başbakan'ın Açıklamalarından 'Af' Çıkmaz

Toptan: Başbakan'ın Açıklamalarından 'Af' Çıkmaz

BMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eve Dönüş Yasası ve Pişmanlık Yasası ile ilgili açıklamalarından 'yeni bir af yasası ihtimalinin' çıkmayacağını söyledi.

Toptan:  Başbakan'ın Açıklamalarından 'Af' Çıkmaz

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eve Dönüş Yasası ve Pişmanlık Yasası ile ilgili açıklamalarından "yeni bir af yasası ihtimalinin" çıkmayacağını söyledi. Demokratik Toplum Partisi (DTP) milletvekili Sırrı Sakık ise, "Olumlu adımlara destek veririz" dedi.

Toptan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın ev sahipliği yaptığı ve yeğenini evlendirdiği Hilton otel'de düzenlenen düğün törenine katıldı.

TBMM Başkanı Toptan, düğün töreninden çıkışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Pişmanlık yasası eve dönüş yasası çıkarıldı. Bu çalışmalardan beklenen sonuç alınamadı. Ama şu anda buna yönelik bir çalışmadan netice alınabileceği yönünde görüşler var. Bu konuda adımları atmamız gerekir" ifadelerini değerlendirdi. Toptan, "Sayın başbakanın açıklamalarını dinlemedim. Bana aktarılan Türk Ceza Kanunu'nun yürürlükteki 221. maddesini ifade ettiği. Zaten yürürlükte. Ondan yararlanmalarını öneriyor. Bir af sözkonusu değil. Sayın Başbakanın o beyanından bir af çıkmaz" dedi.

SIRRI SAKIK: "OLUMLU ADIMLARIN YANINDAYIZ"

Başbakan Erdoğan'ın bu açıklamalarını değerlendiren düğün töreninin diğer bir konuğu Demokratik Toplum Partisi (DTP) milletvekili Sırrı Sakık ise, "Başbakan eğer gündüz dua ediyorsa biz gece gündüz dua ediyoruz. Başbakanın atacağı her olumlu adımın yanında oluruz, destekleyicisi oluruz. Amacımız, şiddetin gündemden çıkmasıdır. Ama, geçmişteki eve dönüş ya da pişmanlık yasası ile bunların olmayacağını sayın başbakan da biliyor. Olumlu bir proje olursa başbakanın yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

BAKAN ÇAĞLAYAN'IN YEĞENİ EVLENDİ

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, yeğeni Ayşe Ceren Çağlayan ile eski Muş Milletvekili Alaattin Fırat'ın yeğeni Mehmet Fırat Alak'ın Hilton otel'de düzenlenen düğün törenlerinde ev sahipliği yaptı.

Nikah törenine TBMM Başkanı Köksal Toptan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda davetli katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikahta, nikah şahitliklerini TBMM Başkanı Köksal Toptan ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek yaptı.